Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 'Furanak' gondolhat az argenti...

'Furanak' gondolhat az argentin ismerosom?

Figyelt kérdés

Egyik nap hivasoztam egy argentin ismerosommel, es azt mondta, tetszik neki az akcentusom. (Amugy angolul beszelgettunk :3)

Ezert gondoltam en is mondok valamit, azt mondtam neki, hogy szep spanyol akcentusa van ... Amire aztan rajottem hogy egy total hulyeseget mondhattam, vagy legalabbis az o szemeben hulyenek tunhettem, ugyanis az argentinoknak olasz akcentusuk van?!

Marmint, utolag utananeztem, es azt olvastam, hogy az argentinok spanyolul beszelnek, de olasz az akcentusuk...

Ez igaz..? Mert ha igen akkor most nagyon cringe helyzetben erzem magam azutan a hivas után :'))



márc. 10. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az "olasz akcentus" nem az argentinokra általában, hanem csak a Buenos Aires-iekre jellemző. De ez az akcentus igazából csak a hangsúlyos szótagok intonációját érinti, ettől még nagyon is spanyolul beszélnek. És szerintem nem is tekintik magukat olaszosan beszélőknek, így nem hiszem hogy az ismerősöd fennakadt volna a kijelentéseden.
márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

“hivasoztam “ 😂


Tanulság - csakis olyan dologról adj véleményt, beszélj, amihez értesz is.

márc. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!