Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehetséges körülbelül 10...

Lehetséges körülbelül 10 nyelven beszélni?

Figyelt kérdés
pl. a környező európai országok + nyilván angol, esetleg valami keleti nyelv pl. orosz
márc. 10. 23:04
 1/4 anonim válasza:
100%
Persze hogy lehetséges, de az nem mindegy, milyen szinten. Alapszinten simán lehet többet is, az a kérdés, hogy mennyire van rá lehetőséged, hogy megtartsd a nyelvtudásod ennyi nyelven. Ha nem használod a nyelvet, szépen lassan elveszted a tudásod, és sajnos még fordítóként is általában nem használsz többet mint 2-3 nyelvet.
márc. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 8-at beszélek, ebből négyet folyékonyan (magyar + 2 felső + 1 közép) a többit meg alap-közép között. Szerintem átlag embernek amilyen én is vagyok, 4-5 nyelv lehet a határ a folyékonyan beszéléshez, ennél több szerintem csak akkor ha rendszeresen van az életben lehetőség használni. (Én speciel 4 nyelvű környezetben élek)

Kivételek persze mindig vannak, pl egyes autisztikus hajlamú poliglottok akár 40 nyelven is tudnak beszélni.

Amúgy nekem egyre könnyebb lett a nyelvtanulás, egyre inkább egy kaptafára mennek, ezzel a nyolccal kb mégegyszer ennyit nagyjából megértek úgy hogy nem tudnék egyetlen helyes mondatot se mondani azokon a nyelveken. Szóval azért el tudom képzelni hogy valaki akár 10-et is jól beszéljen, pláne ha az a 10 hasonló nyelvcsaládokba tartozik.

márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
#2, milyen nyelveket beszélsz, és milyen közegben sajátítottad el őket? Köszönöm, #1 voltam!
márc. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: 2-es voltam. Magyar anyanyelv, angol felsőt amerikai suliban tanultam 7 évesen, francia felső gimiben + magántanártól, német közép németországi melóból hallás alapján + kicsit magántanártól az állampolgárságihoz. Ezeket a nyelveket minden nap használom.

A többi (olasz, spanyol, holland, mandarin) inkább olyan hobbi és max nyaralásokkor használom, ill. néha amikor sorozatokat nézek (leginkább mandarint).

márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!