Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen sorozatot nézzek vagy...

Milyen sorozatot nézzek vagy hanganyagot hallgassak, ami fejleszti az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Sok esetben nem értem meg a native speaker-eket, különösen az amerikait nem.

márc. 24. 07:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
Próbálj meg esetleg olyan filmet nézni amelyet már magyarul rengetegszer láttál, szinte tudod a szöveget és azt angol szinkronnal. Ilyenkor sokkal könnyebb megérteni és rengeteget fejleszthet a szókincseden, illetve a nyelvtanon is.
márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

"Sok esetben nem értem meg a native speaker-eket"

És sok esetben nem tudod magad kifejezni az anyanyelveden sem...


Bármilyet. Olyat, ami érdekel. Mert az fejleszti a tudásodat, ha minél többet foglalkozol a nyelvvel, márpedig unalmasságokat nem fogsz nézni órákon át, csak olyasmit, ami érdekel.


Ha túl nehéz még egy "igazi" sorozat vagy videó, akkor nézz/hallgass olyasmit, amit kimondottan nyelvtanuláshoz találtak ki, aminek meg van adva a szintje, és olyan szintűt nézz/hallgass, ami neked való, vagyis olyat, ami ugyanolyan szintű, mint amilyen szintű könyvből tanulsz.


Sokszor hallgasd meg ugyanazt!

márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ja, hát olyannal érdemes kezdeni óvodás korban, amiről tudod, hogy miről beszélnek. Ha ugyanazt a hanganyagot csak hangként nem érted meg, akkor az, hogy tudva-látva, hogy minek kell ott történni, az nem a fülön át megértéshez segít hozzá, egyszerűen azt bizonyítja, hogy nem vagy buta, mint a tök, össze tudod kapcsolni a sejtéseket.

Ha inkább amerikaival van problémád, azt javasolnám, hogy kezdjed "szép" amerikaival, azaz amerikai nyelvleckés hanganyaggal, rádiós anyagokkal, stb. Ha ezeken még nem vagy túl.

márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ne haragudjatok, hogy angolul írtam le, nagyon rosszul érzem magam, mert előnyben részesítettem az egyszerűen és gyorsan leírható angol kifejezést. Sajnos minden írásjel sincs a helyén és sokkal szebben is ki lehetne fejezni az embernek magát, de ebben a korban és ilyen műveltségi szinten ne várjatok csodát.

Szóval a kérdésem arra irányult volna, hogy melyek pl. azok a sorozatok, amiket érdemes nézni, mert pl. a szókincs nagyon jó, mondjuk kizárnám az ER-t mert nem érdekelnek az orvosi szavak.

Az anyanyelvű embereket, előadásokat (majdnem azt mondtam, hogy native speakers, de fúj, gusztustalan ilyet tenni) nem értem jól, sokat kell fejlődnöm ezen a téren.

Köszi, ha van konkrét tipp. Nem ismerem túl jól a sorozatokat és soha nem tanultam sorozatokból vagy hasonlóból. Majdnem azt írtam, hogy intermediate level, de magyarul írom inkább, hogy kb (fenébe, pont!) kb. középfokon beszélek. Külföldiekkel nincs gond, még csak a British English -t (fenébe, már megint, de azt sem tudom hogy van ez magyarul... És egy veszző is kimaradt.) beszélőkkel sincs túl nagy vész, de az amerikaiak... Jajjaj.

márc. 24. 10:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mit ezel vagy hallgatsz, a lényeg csak annyi, hogy érdekes legyen a téma számodra.

Ha pl téged a fantasy stílus értekel, akkor hiába ír valaki történelmi témákat vagy krimiket és viszont, de feltétlen valami egyszerübb történetet, ha túl bonyolult, sok szálon fut, nehezebb valamit is érteni belöle.

Amit javasolni tudok, hogy a neten keress filmeket/sorozatokat, amiket többször is meg tudsz nézni, és van ki-bekapcsolható felirat hozzá.

Nekem úgy müködött kezdetben a legjobban, hogy elöször néztem a filmet angolul, de minden felirat nélkül, és csak a cselekményt próbáltam valamennyire követni, föleg a képek alapján - de nem akartam minden áron érteni, amit mondanak. Pár nap múlva megnéztem még egyszer ugyanígy, utána újabb pár nap múlva próbáltam a szöveget is valamennyire megérteni, és egy-egy mondat, párbeszéd idejére megkapcsoltam a feliratot is. (Természetesen angol feliratról van szó, ha ismeretlen szavak vannak, akkor azokat meg lehet keresni) De amennyire lehet, ne olvasás alapján akard felfogni - mert a hallás utáni szövegértés a cél -, ezért a felirat mindig csak egy-egy rész idejére legyen aktív.


British English = brit angol

márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Ebben a korban? Miért hány éves vagy?


"Nem ismerem túl jól a sorozatokat és soha nem tanultam sorozatokból vagy hasonlóból."

És akkor most miért pont azokból akarsz tanulni? Nem kell, hogy sorozatokból tanulj csak azért, mert egy csomóan folyton azzal jönnek, hogy ők úgy tanultak meg angolul... Nem kell mindent elhinni. Nyilván másból is tanultak, csak azt nem olyan divatos hozzátenni (hogy pl. tankönyvből, meg tanártól, stb.).


Olyasmiket nézz és hallgass, amik érdekelnek, tényleg. Nézz körül a youtube-on, ott csak találsz valamit...

márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Two and a half men, első 8 évad Charlie Sheen nel.
márc. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha nem értem mondjuk az amerikaiakat, akkor nincs más megoldás, mint hallgatni őket, tanulni a kiejtésüket.

Erre jók lehetnek a sorozatok v bármilyen hanganyag, a beszélgetés velük.

Ezen felül van az a bizonyos leggyakoribb 3000 szó, na az a nem mindegy. A vészhelyzetet ha mondjunk elkezdeném angolul nézni, akkor valóban el lennék veszve, mert nem a mindennapi nyelvben használt szavakat hallom, s tényleg percenként lehetne új szavakat keresni. 🙂

Értem a mondanivalótokat.

Köszönöm.

márc. 25. 07:35
 9/15 A kérdező kommentje:

5-ös, köszi a British English fordítást! Nem feltétlenül vagyok annyira hülye mint amilyennek teszem magam, de azért köszi. 🙂

6-os, nem tartozik a tárgyhoz, de min. dupla annyi, mint te. Min! 🙂 De ha tippelnem kellene 2,5 is megvan az.

márc. 25. 07:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, az ember kiteszi a lelkét érted (nem kell szó szerint venni), aztán egyrészt, amit ír javaslatot, azt is nagy ívben ignorálod, másrészt a feltett kérdést is, tán még nagyobb ívben. :D :D :D

Mi volt a javaslat? "rádiós anyagok"

Mi volt a kérdés? "ha ezeken még nem vagy túl"

márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!