Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van még rajtam kívül, aki azt...

Van még rajtam kívül, aki azt hitte,hogy a tírliszt-et tearlist-nek kell írni? Most láttam először leírva,mindig szomorú,negatív dolgokat említve/felsorolásakor hangzott el,meg voltam győződve, hogy az könnylista.

Figyelt kérdés

Pedig tier list. :)


Azt hittem,hogy ez egy netes szleng arra vonatkozóan, amikor ciki, kellemetlen, cringe, égő, siralmas dolgokat sorolnak fel.


De ez elvileg szintlista. Nekem még a nyakkendő/ méginkább csokornyakkendő jutott eszembe erről a leírásmódról, hogy csokorba-szedik. De akkor lehet, hogy ezek ilyen lépések, fázisok, mint amikor geometriából leírtuk a szerkesztés menetét. :)



ápr. 22. 12:50
A kérdező szavazást indított:
Vagyok, én is azt hittem, tearlist.
Én tudtam, hogy tier list
Én sejtettem, hogy nem tear-nek kell írni.
Én sose gondolkodtam rajta, hogy hogyan kell vajon leírni.
Én nem tanultam angolt \ nem sokáig.
Egyéb.
10 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Olyan kontextust gondoltam, amikor pl valami olyan hír van, hogy valami "naaagy", vezető-pozícióban lévő ember rossz helyre szórta el a pénzt pl.

Most ez csak egy példa volt.

ápr. 22. 12:54
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja,ebből láttam már vidámabbat is, csak ott szerintem nem_mondták ki, hogy tírliszt.


Ilyen kajákat csoportosítottak, és amikor mondták, hogy pl


"Ez Bé-tier",


akkor én arról azt hittem, hogy


"'Bé'-t ír" / B-t ír, mint 'B' betűt ír (oda leír)


---


Köszönöm az eddigi válaszokat, reagálódásokat, jöhetnek nég.

ápr. 22. 15:08
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, érdekes hogy van aki azt hitte máshogy kell leírni, de értem a logikádat. Ha egyszer sem láttad még leírva, akkor érthető miért hitted ezt. Bár mikor azt mondta B-tier, akkor miért gondoltad hogy B-t ír. Hisz ezeken a listákon nem írnak betűt, csak odateszik a képet a rangsorba. Na mindegy, ma is tanultam valamit.


Egyébként: [link]

ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Áh, köszi! :)


---


Azért,mert pont úgy hangzott :)

Fel sem merült bennem, hogy azt mondaná, B-tier :)


Mint amikor valaki B-t ír a dolgozatára (tanár a diákéra), de itt most az egyszerűség kedvéért-gondoltam- meg,hogy a videó látványosabb legyen, a dolgokat rakták be a táblázatba a betűhöz. :)


Pl "Erre a tanár B-t írna", de szóval, hogy ez egy ilyen szlenges szokás, hogy ezt így mondják, mert pl azt, hogy "erre én B-t írnék", sokkal rövidebb azt mondani, hogy B-t ír, meg olyan "okosan" is hangzik, ha valaki így mondja. :) Szóval, az egyszerűség kedvéért valak7 csavart rajta egyet, és elterjedt így, ilyen formában.


Lehet,hogy akik csinálnak ilyen vidit, ők se tudják mind, csak egy ilyen vagány netes szlengnek gondolták, hogy ezt így szokás mondani, ogy ""B-t ír""

Meg,mondhatjuk, hogy ez ilyen "frappáns" szöveg, frappáns duma. :)


[Amúgy lehet,mondták a kajálós videóban is, hogy tírliszt, de nekem nem rémlik,

lehet,hogy nem volt benne

vagy lehet,hogy kifejezetten poénnak gondoltam, hogy "tearlist, haha, ez a kaja olyan rossz, hogy sírunk, XD"]

ápr. 22. 16:53
 5/15 A kérdező kommentje:
"Ez az ízminőség B-t jelent, B-t ír." / "B-t jelöl. "
ápr. 22. 16:57
 6/15 A kérdező kommentje:

*"Ez a kaja B ízt takar, szóval B-t ír le,aki kóstolja-és minősíti ezt az ételt".

"'B' ízt tartalmaz. Az az íz, ami benne rejlik, nagyjából egy 'B'".

"Az ilyen külsejű étel 'B' ízt takar, 'B' ízt fejt ki.",


Vagy pl " B-t írhatna a dobozán"

"B-ívet ír le".

mondjuk ha van ilyen élvezeti-vagy ízSkála, vagy inkább egy grafikon, ami mutatja. Egy ilyen csík-grafikon, ami balról jobbra megy.


Most eszembe jutott elméleti gazdaságtanból , talán úgy hívják, hogy csökkenő hasznosság elve.


pl valaki eszik egyfajta finom gyümölcsöt,és akkor az első falatnál "katarzist"(?) él át, hogy hú de finom, meg hú de jó, laktat is, és akkor a kövi falatok már nem okoznak neki akkora élményt, sőt,ha túleszi magát,lehet,hogy rosszul is lesz,hányni is fog.


Csokoládéval is mehet a példa ,de itt most az a lényeg,hogy egyvalami.egy dolog, egyszerre egy.


Na,valami ilyesmikre gondoltam még.

ápr. 22. 17:09
 7/15 A kérdező kommentje:
*de lehet,hogy más kaja meg másmértékű örömet okoz, annak lehet,hogy följebb megy a "katarzisa" az elején,mint a másiknak. Ezt még,tökéletesen passzoljon a tírlisztes példához, ide kellett írni. (de a csökkenő hasznosság önmagában szerintem csak egy dolgot néz. De az is lehet,hogy magát az evést veszi egy dolognak:
ápr. 22. 17:13
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja és azt hittem, hogy ez általam vélt "tearlist",kifejezetten egy ilyen poénos szleng.

Hogy amikor az ember beléfut, kínjában már csak röhög rajta.

ápr. 22. 17:22
 9/15 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Én előbb láttam leírva szerencsére :)

De ne aggódj, megesik. Én vagy 30 éves koromig nem láttam leírva a teljhatalmat (pedig sokat olvastam), ezért tejhatalomnak hittem.

ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:)
ápr. 22. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!