Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire hasonlítanak egymásho...

Mennyire hasonlítanak egymáshoz a szláv nyelvek és a cirill ABC-k?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vmennyire hasonlóak, én volt h a szinte semmi lengyeltudásom alapján megértettem egy orosz mondatot, pedig a szláv nyelvcsaládon belül nem a legközelebbi rokonok.
2010. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A szláv nyelvek és a cirill ábécék? Semennyiben. Két kiló kenyér mennyiben hasonlít három liter tejhez? Összehasonlíthatatlan dolgokat próbálsz összehasonlítani.
2010. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szláv nyelveknek három fajtája van:

-kelet szláv: orosz, ukrán, stb.

- északi szláv: lengyel, cseh, szlovák, stb.

- délszláv: horvát, bosnyák, szerb, bolgár, stb.


Egy családon belül nagyon hasonlítanak, viszont a csoportok között nem nagyon. Szal pl. egy lengyel nem nagyon érti meg az oroszt (már csak elvből sem :):) vagy egy horvát a szlovákot, maximum alap mondatokat.


Cirill ABC-t tudtommal csak az oroszok, ukránok, szerbek, bolgárok használnak, ezek mindegyike csak pár betűben különbözik, szal eléggé hasonlítanak.

2010. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, annyival javítanám, ill. egészíteném ki, h nem "északi szláv", hanem nyugati szláv (lengyel, cseh, szlovák stb.)nyelvek.

Én részben bosnyák vagyok, ahol lakom, sok cseh, szlovák és lengyel turista van, de csak itt-ott értek meg néhány szót, viszont nagyon beszélgetni nem tudnék velük. A bolgár nyelvet már inkább megértem, de abban is vannak dolgok, amik teljesen különböznek.....szerbet, horvátot természetesen prímán értem, mert csak néhány szóban, ill. a kiejtéseben különböznek ;)


A cirill ábécék meg kb. annyira különböznek egymástól, mint a latin alapú ábécék.

2010. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamennyire hasonlítanak, én a kis orosz nyelvtudásom alapján elég sok mindent értek a többi szláv nyelvből is. Ahogy az olasz alapján kicsit értem a többi újlatin nyelvet is.
2010. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!