Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelvet miért nem a...

Az angol nyelvet miért nem a fonetikus írás használatával írják?

Figyelt kérdés
Úgy sokkal könnyebb lenne szavakat leírni és megtanulni, nem csak nekünk, de az angol anyanyelvű gyerekeknek is.
2010. nov. 22. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Mert az angolok hagyományörző népség. Ahogy régen irták (és mondták) úgy irják, de a nyelv közben változik, az irásmód meg nem.
2010. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Váj dú lyú szink it vud bí íziör tu andörsztend det véj? Ály szink disz kvescsön iz fáking sztlyúpid.
2010. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:

Mark Twain már megreformálta az angol helyesírást, tessék ízlelgetni :)

[link]

2010. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A nemzetközi fonetikus abc-re gondoltam, nem a szlengre.
2010. nov. 22. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Jó ötlet, csak éppen, legalább 80-90 karakterből állna akkor az ábécéjük, ebből jópár nagyon hasonlítana egymásra.


dɛ ɒkːor maːr mi iʃ iːrhɒtnaːnk iːɟ mɛɡ ɒz øsːɛʃ maːʃik neːp iʃ

keːrdeːʃ hoɟ mɛɲːirɛ lɛnːɛ ɛz hɒsnoʃ plaːnɛ uːɟ hoɟ ɛbːɛn ɒz aːbeːtseːbɛn nintʃɛn meːɡ køspontozaːʃ ʃɛm


Szóval látod, ez lenne a gond, kíváncsi vagyok, hogy ezt hányan bírták értelmezni egyáltalán. Vannak akik még a(z egyébként teljesen egyszerű) cirill, illetve görög ábécéket is kritizálják, hogy feleslegesen használják a speciális karaktereket, ha pedig így nézne ki egy angol szöveg, ugyan könnyebb volna a kiejtését eltanulni, de még engem is elrettentene ránézve, pedig én szeretem az idegen nyelveket.

2010. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A világ sokszor nem a legegyszerűbb megoldást használja.
2010. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nagyon hamar elolvastam. Egyébként igen, használhatná ezt az összes nép, mi is. Első ránézésre ijesztő, de ha ezt tanultuk volna első osztályban a latin betűk helyett, akkor más lenne a vélemény.
2010. nov. 22. 21:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Hirtelen áttérni erre már úgy se lehet. Egyébként meg ha nagyon nemtelen, sablonos világot akarsz, akkor miért állsz meg a közös, nemzetközi írásmódnál? Legyen egy közös nyelv, és kész. Ne is legyenek angolok, magyarok, stb, legyenek emberek és kész. Nem? (nem)


Az angol nyelv írásmódja meg elég könnyen megszokható, ha egy ideje már tanulod.

2010. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

dɛ ɒkːor maːr mi iʃ iːrhɒtnaːnk iːɟ mɛɡ ɒz øsːɛʃ maːʃik neːp iʃ

keːrdeːʃ hoɟ mɛɲːirɛ lɛnːɛ ɛz hɒsnoʃ plaːnɛ uːɟ hoɟ ɛbːɛn ɒz aːbeːtseːbɛn nintʃɛn meːɡ køspontozaːʃ ʃɛm

De akkor már mi is írhatnánk így meg az összes másik nép is.

Kérdés, hogy mennyire lenne ez hasznos pláne, úgy hogy ebben az ábécében nincsen meg köszpontozás sem.

Most tanulok fonetikát, nem biztos hogy jó :D

2010. nov. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tökéletes, amit leírtál


Nem azt mondtam, hogy térjünk át rá azonnal, csak amolyan mi lenne, ha eset. Nem kéne közös nyelv sem, de lényegesen megkönnyítené a nevek leírását és kiejtését is.

2010. nov. 23. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!