Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a 'zoral' szó?

Mit jelent a 'zoral' szó?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom, hogy hogyan kell írni, hogy zoral vagy zorall, de a jelentésére mindenképpen kíváncsi vagyok.
2010. dec. 30. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

zoral, zorall, zural (HU): A magyar börtönszlengben egy melléknév jelentése kb. Erős, kemény, durva . Vonatkozhat zűrös, Nehéz helyzetre vagy börtönbeli nehézfiúra (kemény csávó, zorall gyerek, stb.).


Egy Szó AZ Erős jelentésű cigány (rromani) zuralo (hn), zurali (nn), zurale (Tsz) melléknév börtönszleng-átvétele

2010. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2010. dec. 30. 13:28
 3/6 Sz. Ildi válasza:
100%

Szia!


Én ezt a szót a szlengben hallottam, úgy mint: "király" sirály" "cool" "nagyon f@sza" :) "Ez a póló nagyon zoral:)"


Üdv. Ildi

2011. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ!
2011. jan. 7. 15:54
 5/6 Melicicu válasza:
68%
egyik ismerősöm mindig ezt a szót használja meg kérdeztem hogy mit is jelent azt mondta hogy:"menőbb menő"..:D
2012. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 igazmondó károly válasza:
Az én olvasatomban illetve köreimben a szónak egy elvont jelentése van. Például egy mandalás falvédő vagy egy láva lámpa nagyon zorall, vagy az is ha komolyat dobnak a pszichedelikus drogok. Egyik kedvelt kifejezésünk a "nagyon zorallt húz"
2018. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!