Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért lett az utóbbi időben...

Miért lett az utóbbi időben ilyen népszerű a spanyol?

Figyelt kérdés
pár éve még az olasz volt a nagyon menő, meg Olaszország, de mostmár sokkal inkább Spanyolország és a spanyol...
2011. jan. 17. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Én nem emlékszem, hogy az olasz lett volna a menő. A spanyol szerintem mindig is divatos volt, ahoz képest, hogy nem olyan fontos, de a spanyolos életfilozófia, a meleg, a bikaviadalok, stb...sokkal egzotikusabbnak tűnik az egész, mint az olasszal...arról nem beszélve, hogy Dél-Amerika meg tényleg elég egzotikus. És persze a spanyol fontosabb is, többen beszélik Európában is, mint az olaszt.
2011. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%

Nem tudom, de én is észrevettem.

Én kb. 1 éve szerettem bele annyira, hogy mindent tudni akarok róla és ki is szeretnék menni.

Az olaszról nem tudtam, hogy népszerű volt.

2011. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz az olaszpasizás miatt volt népszerű, de '90 óta, mióta nyitottak a határok, ennek a jelentősége lecsökkent.


A spanyol meg azért jött divatba, mert egyrészt egyesek kitalálták, hogy "egyre fontosabb lesz" (ami egyrészt igaz, másrészt a nulla duplán is nulla), másrészt meg mert a spanyol és latin-amerikai kultúra bizonyos jelenségei népszerűek lettek az utóbbi időkben, latin-amerikai énekesnőktől a salsáig és Márquezig, Borgesig meg Mario Vargas Llosáig.

2011. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 latina válasza:
72%

Én a munkám miatt tanultam meg spanyolul (külkereskedő vagyok).Bár igazából angolul is el tudtam boldogulni velük,(akik az idegenforgalomban és a külkereskedelemben dolgoznak angolul és franciául jól beszélnek) de amint spanyolul intézkedtem, valahogy könnyebben mentek a dolgok...annak ellenére is, hogy kezdetben tök béna voltam és csak makogtam.A spanyolok végtelenül szentimentálisak és érzelmileg túlfűtöttek, náluk pl. ha valamit sürgetni akarsz, akkor nem fenyegetőzni meg számonkérni kell, hanem lelkileg zsarolni, hogy jajajaj mi lesz velem ha ez meg az nem lesz meg időre, biztos kirúgnak, majd ordítozni fog a főnököm velem stb.:)

Nem izgatják magukat egyébként, ráérnek mindenre, ők Pató Pál úr nemzete. De imádnivalóak!!!

A spanyol a 3. világnyelv a kínai és az angol után, mint anyanyelv és beszélt nyelv.A gazdaságban egyre inkább meghatározóak, nemcsak mint fogyasztók, hanem mint gyártók és nemzetközi piacokon befektetők.Ezért lett ennyire felkapott, mint üzleti nyelv is.

2011. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kínai nem világnyelv. Az angol után a francia a második legfontosabb nemzetközi nyelv, a 3. az orosz, 4. talán a spanyol.


Gazdaságilag angol, német, francia, orosz, spanyol az erősorrend.

2011. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 latina válasza:
72%

Ezt a sorrendet honnan vetted?

orosz világnyelv??? :)

2011. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 latina válasza:
72%

A kínai nyelv egy sajátos "világnyelv+, mivel hivatalosan nem az, de azért nem kellene elsiklani afelett a MÁSFÉL MILLIÁRD fő felett, aki anyanyelveként beszéli egyik-másik nyelvjárását......

Nos a teljesség kedvéért:

Angol: kb. 400 millió ember anyanyelve + kb. egy milliárd ember érti (fele jól-fele alig, átlagolva)

Spanyol: spanyolajkúak kb. 400 millió fő és ebben nincs benne akik 2. nyelvként beszélik (tehát én sem:)

Orosz: kb. 145 millió ember anyanyelve + 110 millióan 2. nyelvként beszélik= kb. 255 m

Német: Kb. 100 millió ember anyanyelve


lehet eltávolodtunk az eredeti kérdéstől???

2011. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:27


Az orosz tkp. nem világnyelv (a spanyol és a francia sem az).


A spanyol, francia és orosz (meg még a portugál) regionális nyelvek. Mindhárommal kontinensnyi területen el lehet boldogulni: a franciával sok afrikai országban és a Közel-Keleten, a spanyollal D-Amerikában, az orosszal kb. 20 országban (ex-szovjet térség és K-Európa).


A standard mandarin csak 1 nagyobb ország hivatalos nyelve. A nemzetközi kommunikációban semmi szerepe nincs, mert sehol Kínán kívül nem beszélik. Külföldön a kínai beszél angolul, nem a külföldiek beszélnek vele mandarinul. Ráadásul a kínai diaszpóra inkább kantoniul szokott beszélni.

2011. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!