Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelv vonalán akarok egyetemre...

Nyelv vonalán akarok egyetemre menni. Minek tanulhatnék? Milyen nyelveken lenne érdemes? Körülbelül mennyit keresnék (számszerű adattal)?

Figyelt kérdés

Tudok angolul,németül(németül tanulok,de angolul nagyon sok mindent megértek).Mostanában a koreai és japán nyelvekkel ismerkedem.13 éves vagyok,így persze még bőven van időm nyelveket tanulni,de tudnom kell,hogy mely nyelveket helyezzem elsőbbségbe.)


(Kérlek,ne mondjátok,hogy ezt a kérdést tegyem fel 5 év múlva,vagy,hogy olvasgassak meséket,stb. ... Nálunk otthon örökösen ezt hangoztatja magunk között a család:-Jogász leszel,nincsen más választásod.DE NEM AKAROK JOGÁSZ LENNI!!!!!!!!!!)


2011. febr. 12. 18:09
 1/10 Lézer Anton ***** válasza:

Egy egyszerű nyelvszak elvégzésével nem kapsz munkát, vagy nem könnyen és nem jól fizetőt. (Az egyetemeken nem a nyelvet tanítják, azt úgy veszik, tudod. Inkább a kultúrát, irodalmat, történelmet helyezik előtérbe.) Emellé kell tolmácsképzés, vagy valamilyen, a munkaerőpiacon könnyebben értékesíthető tudás. Miért kéne öt év múlva megkérdezned megint? Mert a munkaerőpiac kb. félévente változik, radikálisan. Állítólag most a mérnököket keresik, megbízható angol és német nyelvtudással külföldön lehet vele munkát találni. Jelenleg. (Itthon sokkal nehezebb, talán a válság miatt még mindig nincs igény "senkire".)

A jogi területeken évek óta túltermelés tapasztalható, szerintem nem sok értelme van azzal szenvedni. (Van néhány ismerősöm, aki nem tudott elhelyezkedni szakmájában, kénytelen számára megalázó munkákat vállalnia.)

2011. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb az angol. Jelenleg azt mindenhol kérik, vagy legalább előnyként tüntetik fel, ha az ember jól beszél angolul. Igazából minden, amit emellett tanulsz, csak plusz pont. Nem lehet igazán megjósolni előre, hogy 5 év múlva, mikor ténylegesen oda kerülsz, hogy pályát válassz mire lesz kereslet. Én pl. mostanság sűrűn hallom, hogy az orosz nyelv tudás elképzelhető, hogy hamarosan újra haszn
2011. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
... újra hasznos lehet. Arról nem is beszélve, hogy az orosz nyelv ismerete előnyt jelenthet, ha később esetleg ahhoz hasonló nyelveket szeretnél tanulni.
2011. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekelnek a nyelvek, akkor tanulj meg először nagyobb nyelvcsaládokból 1-1 nyelvet (persze csak az angol után). Pl. egy újlatin nyelv, szláv nyelv (elsősorban orosz), az angolon kívül germán nyelv pl a német, svéd, finnugor a magyaron kívül a finn, az észt. Persze nem csak európai nyelveket érdemes érdeklődésből tanulni. Mindenképpen jó, ha valamit érdeklődésből megtanul az ember, és hasznodra is lesz később a tudásod, különösen a nyelvtudás. Még akkor is, ha mire egyetemre mész, már más fog érdekelni, bár én is mindigis csillagász szerettem volna lenni, és most annak tanulok.
2011. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tolmács, fordító, idegenvezető, kapcsolattartó, tanár. Mindegyiknek jó a fizetése (a tanárt leszámítva), a szinkrontolmácsoknak pl. határ a csillagos ég. Tanárnak csak akkor menj, ha valami ritkább, de keresettebb nyelvet tanulnál (pl. orosz), ami magánóráért 5000-et is elkérhet.

Hogy milyen nyelvet? Bármit, ha azt tisztességesen, szinte anyanyelvi szinten megtanulod. Ha jó a tudásod, csak akkor eladható. Azt tanuld, amit szeretnél, de azt nagyon.

Amúgy koreait és japánt én is tanulok, mindkettővel vannak munkalehetőségek - japánnal pl. az egyetemről hívnak minket tolmácsolni, idegenvezetni évente 1-2x legalább. Koreain csak 1 éve vagyok, de a felsőbbévesek ott is dolgozgatnak valamit koreaiul, szóval gyanítom, valahogy csak találtak diákmunkát :)

Szóval ha JÓL megtanulod, értékesek ezek a nyelvek is.

2011. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

engem ugyanúgy a japán érdekel, mint téged. Ezt jelenleg csak két egyetemen lehet tanulni, az ELTÉn és a Károli Gáspáron. A felvételi pontszámok elég magasak. Hogy majd bejuss, nem árt, ha már most megszeretteted magaddal a történelmet, a magyart, és az idegen nyelvet. Érdemes tisztában lenned az érettségi/felvételi rendszerrel is, hogy pontosan tudd, mi kell neked. Én sajnos nem tudtam, így csúsztam pár pontot, nem is vettek fel. Koreait is ugyanitt tanítanak.


Amit már most elkezdhetsz, az tényleg az angol (vagy a német), mivel ahhoz, hogy ezekre a helyekre bekerülj, nagyon jó érettségit kell majd tenned idegen nyelvből. Egyébként ha mondjuk koreai szakra kerülsz be, mellékszakként, minornak választhatod a japánt (és még sokminden mást is), úgyhogy akár mindkettőt is tanulhatod egyszerre.


Ha pesti vagy, akkor ellátogathatsz a Keleti Nyelvek Iskolájába, ahol japán és kínai tanfolyamok mennek egsézen alapszinttől. Tök olcsó, ha pesti vagy. Ez az ELTE bölcsészkarától van egy köpésre, ha metróval mész, akkor a Kálvin térnél leszállsz, és ott a Szentkirályi u. 8-as szám alatt van. Ha a tanfolyam árát nézed, egy óra kevesebb, mint ezer forintért jön ki, ami azért nem semmi.

2011. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...ja, és anyádéknak mondd meg, hogy a jogi diplomáddal majd kitörölheted a s*gged, mert a kutyának sem kell már jogász. És egyébként is te fogod eldönteni, hová mész.
2011. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy ha valaki japán szakra szeretne menni, az ELTE eszébe ne jusson, katasztrófa!!!!

A Károlin elvileg kell némi előzetes tudás, de még 1 év magántanár is jobban megéri előzetesen, mint 3 év szenvedés az ELTÉn.....

2011. febr. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző: miért katasztrófa az ELTE? Érdekelne, mert oda mennék...
2011. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg oda járok, és kérdezz meg bárkit aki ELTE japánra jár, a 2-3 főnyalison kívül mindenki óva int majd...

Nincs gyakorlatilag tanszékvezető --> a tanárok úgy szívathatnak, ahogy akarnak, és meg is teszik.

Pár tanár kölcsönösen utálja egymást, nme kommunikálnak --> egymásra hirdetik az óráikat, nem egyeztetik a tananyagot, össze-vissza "tanulunk"

Egyiknek sincs tanári diplomája (nem vicc) --> inkompetensek, semmit sem érnek az órák, mindent itthon kell megtanulnunk

Mindemellé rengeteget várnak el, és fel vannak háborodva, hogy szarok vagyunk...

Plusz van 2 különösen undok egyed, akik kifejezetten arra mennek, hogy megpróbálnak mondvacsinált indokokkal számukra unszimpatikus egyedeket megbuktatni, pl. ilyenekkel,hogy "elhagytam a vizsgád, 1-es lett" vagy " 2-es lett a vizsgád de én inkább megbuktatlak" és ez halál komoly.

Ja és a HÖK válasza erre: ez van...

2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!