Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz-e, hogy az angol anyanyel...

Igaz-e, hogy az angol anyanyelvűek mimikája és gesztikulációja eltér a magyar anyanyelvüekétől?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a mimika nem is,de a gesztikuláció különböző minden országban.
2011. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Balkánon sok helyütt pl. a bólintás és a fejrázás az ellenkezőjüket jelentik, mint itt: bólintás-nem, fejrázás-igen.
2011. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem tér el, én angliában élek és nem vettem észre hogy eltérne a gesztikulációjuk....abszolút nem, minden ugyanaz, csak a nyelv más. A hangsúlyozásuk tér el a mienktől, ez igaz..
2011. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van pl az a gesztus, amikor az ujjukat, vagy a tenyerük élét elhúzzák a torkuk előtt. Ez Magyarországon azt jelenti, hogy elvágom a torkod - veszekedés, ordibálás közben használják. Angol nyelvterületen meg azt jelenti, hogy fejezzük be amit éppen csinálunk.
2011. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!