Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanulta-e már valaki (magyar...

Tanulta-e már valaki (magyar anyanyelvű) a szerb-horvátot vagy a szlovént idegen nyelvként? Felkínálták-e már valamelyik iskolában idegen nyelv tanulási lehetőségként?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Én délvidéki magyar vagyok, így tudok szerbül...

De miért akarsz szerbül tanulni? Nem sokra mész vele...

Ha vonzanak a szláv nyelvek, akkor inkább oroszt tanulj, abban több a lehetőség.

2011. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem azt írtam, hogy szerb-horvátot akarok tanulni, mert azt elég jól beszélem, és szinte mindent megértek. Arra vagyok kíváncsi, hogy itt Magyarországon van-e olyan iskola, van-e olyan ember, aki fontosnak tartja valamelyik környező - szomszéd ország nyelvének, kultúrájának a megismerését. Az ember nem csak anyagi érdekből foglalkozik valamivel. A sportban is ez a helyzet, nem? Egyes sportágak hatalmas pénzeket hoznak, más sportágak meg csak viszik a pénzt, mégis foglalkoznak velük egyesek.

És Te itt élsz Magyarországon, vagy Szerbiában?

2011. jún. 18. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem az anyagi szempontok kellenének, hogy az elsődlegesek legyenek a nyelvtanulásnál, de én úgy vagyok vele, hogyha energiát fektetek valamibe, az legalább hasznomra váljék...

Igen, Szerbiában élek, Szabadkán. :)

2011. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem éppen mostani kérdés, de most találtam rá.

Én Szerbiában születtem, most már Magyarországon élek. Kiskoromban költöztünk ide, akkor még elég jól tudtam szerbül, azóta viszont egyáltalán nem használom, ugyanis nincs kivel, így szinte mindent elfelejtettem. Az összes rokonom Szerbiában él. Persze ha lenne valaki, aki ebben segítene, foglalkozna velem, akkor minden akkori tudásom visszajönne. :D


Egyébként szeretnék majd folyékonyan is megtanulni szerbül, de egyelőre erre nincs se lehetőségem, se időm.

2012. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Látom, hogy régi a kérdés, de még senki nem válaszolt érdemben. Szerintem az általad említett nyelveket maximum nemzetiségi iskolákban oktatják itthon. Ilyen van szerbből és horvátból is, szerintem szlovénből maximum Szentgotthárd környékén érdemes nézelődni, mert csak ott él jelentősebb számú szlovén lakosság.

Ahogy említettem, Budapesten viszont van horvát oktatási intézmény: [link] , illetve szerb is: [link]


Ide járhatnak magyar anyanyelvű diákok is.

2022. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!