Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a hipster?

Mi az a hipster?

Figyelt kérdés
Mit jelent? Kire mondják?
2011. jún. 29. 12:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
A hipster angol eredetű, hippit jelent :) Tehát a hippikre mondják.
2011. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
11%
De ha lefordítod, meg dzsesszrajongót ad ki :)
2011. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

ilyen buta válaszokat, rohadtul nem hippi, és nem is dzsesszrajongóxD


nézd meg ezt, jól összefoglalja: [link]

2011. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Vree ***** válasza:
92%

Van egyrészt a '40-es évekbeli megjelölés, öltözködés, ízlés, stílus. (Lásd a fenti linket.) De ennek semmi köze a modern hipster megjelöléshez.


A mai "hipster" szó az egy megjelölés a mai fiatalok egy osztályának a részére. A hipster az aránylag jó hátterű családból jön, lusta, kissé művészi lelkű, jellemzői a kényszeredett "laza" stílus, lázadás a társadalmilag elfogadott "menő" dolgok ellen (de ugyanakkor csak stílusban lázadó, ugyanazt a kényelmes életet szereti). Igyekszik elkerülni mindenfajta divatot, viszont imád mindent ami "alternatív": a független zenészbandákat, a művészfilmeket, sokan bicilkiznek vagy vegetáriánusok (hogy ez mennyire tudatos környezetvédelem és mennyire jobbnak lenni akarás az vitatható), sokan nosztalgiáznak, pl. rádiót hallgatnak TV helyett. Viszont nem mondanak le a modern fiatalok által megszokott dolgokról, mobil, internet, techno-kütyük, ezeket ugyanolyan magától értetődően használják.


ajánlom pl. ezeket a képregényeket: :D

[link]

2011. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Hipster-t ruhazatra is hasznaljak. Csipo vagy alatti alsonemuk, farmerok, shortok, stb.
2011. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
sztem ő nem arra gondolt :D
2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Hipster=féreg
2011. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
nah király megjött az új emo?
2011. júl. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
engem ma 2 lány le "hipster"ezett és mosolyogtak és elmentek, én eddig nem is tudtam magamról, hogy az vagyok aztán most megnéztem végülis miez és még így sem érdekel de legalább jó tudni, hogy valaki ezt gondolja.
2012. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 CoortezFan válasza:
80%

A hipsterek elutasítanak mindent, ami nagy tömegek által elérhető, és imádnak mindent, ami csak nekik van.

és nem hippik

2012. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!