Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol, olasz, francia után...

Angol, olasz, francia után milyen nyelvet válasszak?

Figyelt kérdés
angol C1, olasz B2, franciát kb. 2 hete tanulom rendszeresen, de kb. olyan szinten könnyű az olasz miatt, hogy fél év múlva szerintem mehetek középfokúra. Egyetemen viszont kellene választanom egy nyelvet: japán, portugál vagy egy skandináv. Szerintetek melyik? (olyan válaszokra nem vagyok kiváncsi, hogy "inkább spanyolt tanulj")
2011. júl. 2. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hehe spanyolt akartam írni elsőre én is. Nagyon könnyű nyelv, főleg ha előtte már latint tanultál. Dehát ha így választanod kell, őszintén, nem tudom... xD
2011. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
portugál
2011. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Irigylem az önbizalmadat, de úgy legyen! Szerintem portugál.

Egy franciatanár

2011. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem csak a mennyiség számít, azaz hogy hány nyelven beszélsz, hanem az is fontos, hogy minél magasabb szintű legyen ez a nyelvismeret. Szóval én a helyedben elsősorban az olasz és francia középfokú tudást fejleszteném felsőfokúra.

2. A portugál is hasonlít kissé az olaszhoz, azt sem lenne nehéz elsajátítani. Skandináv nyelvek a némethez-angolhoz, illetve egymáshoz is nagyon hasonlítanak, hasznosságuk már kisebb. A japán nehéz, már jobban hangzik, teljesen más, mint az eddigiek - de akkor már a kínain is elgondolkozhatnál. Egy új nyelv tanulása sosem rossz döntés, csak előnyödre válhat, a "megfelelő" nyelv elsősorban azon múlik, mit akarsz kezdeni vele, milyen a jövőképed. Ha tegyük fel pl. műszaki pályára készülsz, akkor németül kellene tanulnod, szóval érted.

2011. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kínait.
2011. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
olyan munkát szeretnék, amihez ez a 2-3 nyelvet használhatom. Unión belül sok ilyen lehetőség van.
2011. júl. 2. 16:23
 7/15 A kérdező kommentje:
A kínai hangzása undorít és a kínaiakat sem feltétlenül kedvelem. A japán akkor már jobb. Bár ez a 3 európai nyelv tényleg elég szerintem.
2011. júl. 2. 16:25
 8/15 anonim ***** válasza:

a japán 2 sor fordításért annyi pinzt kapsz,

mint pl angol 10 oldalért

ahhoz létszemléletet is kell tanulni, lassabb lesz

wisdom'zen

[link]

2011. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*wisdom's zen
2011. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
"wisdom's zen" ez micsoda? létszemléletet...úgy érted, a tolmácsoláshoz? mert azt tudom, hogy kell.
2011. júl. 2. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!