Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol beszélik nagy számban,...

Hol beszélik nagy számban, esetleg tanítják is a magyar nyelvet Magyarországon kívül?

Figyelt kérdés
A Kárpát-Medence országait most ne vegyük, ott egyértelmű a dolog.
2011. júl. 17. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Ha a környéki országokat nem vesszük figyelembe akkor sehol nem tanítják a magyar nyelvet..Vannak országok ahol vannak magyar közösségek,de ott sem tanítják,hiszen ők már tudnak magyarul..A magyar nyelv nem igazán könnyű,és felkapott nyelv
2011. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy Izraelben több helyen is tanulják/tanítják. Hogy miért azt nem tudom, anyumtól hallottam.
2011. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Talán mert itt akarnak beépülni.
2011. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem egy mongol egyetemen van magyar tanszék, a magyar nyelvi kuzusok állandóan teltházasak.
2011. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem beszélik nagy számban sehol, és legfeljebb egyetemeken tanítják, kb. úgy, ahogy egy magyar egyetemen is van cseh vagy skandináv szak, úgy külföldi egyetemeken is van magyar szak.
2011. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

21:35


A "sehol sem" elég elhamarkodott állítás.

2011. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

22:47


Rengeteg izraeli diák tanul Magyarországon, főleg az orvosi egyetemen. Lehet, hogy ők készülnek ilyen kurzusokon.

2011. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem nálunk az egyetemen a japánokat tanították magyarul :) Kivitték őket a piacra hogy éles helyzetbe gyakorolják a nyelvünk. Nagyon helyesek voltak :)
2011. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a kérdés hogy itthon tanulnak -e magyarul,hanem hogy bárhol a világban tanítják-e a magyar nyelvet..

Én erről nem hallottam,hogy bárhol a világban tanítanák..Izraelben is voltam és ott sem volt jellemző(pedig 2 évet éltem kint)

2011. júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
A berlini Humboldton, a müncheni Lajos Miksán és a Bécsi Egyetemen is van "Hungarologie" szak, ami a magyar nyelvvel és kultúrával foglalkozik, és nem a finnugor szakon belül, hanem ez egy külön szak.
2011. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!