Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik tájszólásban használják...

Melyik tájszólásban használják a mindig szó helyett a "mindég"-et? (ráadásul az "é"-t még meg is nyomják páran, pl egyik tanárom is! )

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

talán a tiszai nyelvjárásban, de nem jellemző. Szerintem inkább nem tud beszélni, vagy határon túlról jött:)

Csak akkor beszél így, ha ideges? Mert a kétnyelvű emberre jellemző, hogy amikor idegesebb, kicsúszik a beszédkontoll a kezéből, és becsúszik egy-két "tájszólásos" forma.

2011. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmm.. nemtud beszélni :D igen lehet ez lesz az pedig azt hittem ez valami tájszolás... köszi a választ:D
2011. szept. 24. 00:20
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Simán lehet tájszólás, bár nem tudom, melyik.

De nemrég találkoztam az "amég" alakkal az "amíg" helyett; márpedig nagyon hasonlít egymásra a kettő.

Úgyhogy én arra szavazok, hogy tájnyelvi alak, amit az 1. válaszoló által említett esetben mond az illető... :)

2011. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hurkásfasz válasza:
70%
De szerintem kedves kérdező ez csak ceglédberceli bortermesztő tájszólás lehet... :D
2011. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
40%
palócok is mindég úgy mondják
2012. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Miért ne tudna beszélni az aki mindégnek mondja? Ennyi idiótát ( első válaszoló gyökér). A szabolcsi tájszólásban itt az öregek elég sokat használják.
2012. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs nem szabolcs, szatmári.
2012. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megnézném te mennyire lettél volna tanult, ha pl. 1930-as években születsz kint a picsában szatmárban.


Egyébként a tájszólás pont hogy nem műveltség függvénye. Pont az a műveltség függvénye, hogy tisztában legyél vele, hogy tájszólások léteznek és a budapesti beszéd is egy bizonyos tájszólás, csak mivel az a "hivatalos" (értsd médiában, tv-ben stb.) ezért azt hiszed, hogy az a "normális" csak.

2023. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!