Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki tud angolul, az alapból...

Aki tud angolul, az alapból megért egy angol számot (mondjuk első hallásra)? (teljesen megérti, vagy csak a tartalmát, vagy csak nagyjából a tartalmát)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 16:08
1 2
 1/13 rémuralom ***** válasza:
100%
Szokott lenni egy-két szó (van, hogy teljes sorok is), amelyelet nem értek meg, de a többit általában igen.
2011. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Első hallásra mindig vannak olyan dolgok amiket nem értek meg (főleg mivel ha először hallok valamit, nem feltétlenül a szövegre koncentrálok hanem úgy az egészre), de ha már többször meghallgattam általában megértem azokat is.
2011. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De elsőre lejön a tartalma? És el tudtok vonatkoztatni a szövegtől - hogy csak a zene miatt szeretitek - vagy a szöveg tartalma abszolút befolyásolja a zene hangulatát?

(mert én pl. nem tudok angolul, és csak a zenére alapozok, ha egy szám tetszik, aztán mikor lefordítom, kiderül, hogy tök másról szól, mint amilyen hangulat lejött nekem belőle)

2011. okt. 23. 16:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak olyan szavak amiket elsőre nem értek, de általában úgy hallom, hogy ez az anyanyelvüeknél sem ritka.
2011. okt. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dialektustól is függ, nem mindegyiket értem meg kristály tisztán. Na meg vannak olyan számok, amikben olyan gyorsan darálják a szöveget, hogy magyarul sem érteném meg.

De amúgy általában megértem, viszont az gyakran megesik, hogy néhány szót egyszerűen nem tudok kivenni, muszáj megnéznem leírva, olyankor meg csapkodom a homlokom, hogy ezt eddig miért nem értettem.

2011. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiejtés- és témafüggő is. Mondjuk egy olyan tiszta és szép beszédű énekest, mint Adam Levine (Maroon 5), többnyire elsőre megértek, de egy rapperrel már bajban lennék. A másik, hogy vannak olyan új szlengek, amiket azért nem érthetsz, mert nincsenek szótárazva, tehát max. Urban Dictionary szintű forrásokból lehet tájékozódni felőlük (ilyen volt itt GyK-n pl. a batwing-kérdés).
2011. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Subscribe-szövegek is nehezen foghatóak...bár szeretem őket, de nem abban a világban élek.
2011. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"És el tudtok vonatkoztatni a szövegtől - hogy csak a zene miatt szeretitek - vagy a szöveg tartalma abszolút befolyásolja a zene hangulatát?"


Engem zavar, ha nem tudom, miről szól egy szám. Szóval igen, én is megértem nagyjából a szöveget (tényleg dalfüggő, mert már jártam úgy magyar számmal is, hogy fél percig le se esett, hogy magyarul énekelnek..), de azért még rá szoktam keresni, mert pontosan tudni szeretném. Nekem fontos a mondanivaló.


Egyébként szerintem pont ez, hogy mindig "utánajártam", hogy mit is hallgatok, nagyot dobott az angoltanulásomon.

2011. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Az emberek 99%-a még a magyar szöveget sem érti meg elsőre. (Persze itt most a magyar emberekre gondoltam :D)
2011. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha tiszta kiejtéssel és nem túl gyorsan énekelnek (vagy rappelnek), akkor elsőre is megértem a szöveget. Ha viszont üvöltős heavy metalról vagy hasonlóról van szó, akkor van olyan, hogy egy szót sem értek belőle. De az ilyenekből akkor sem értek sokkal többet, ha magyarul van, úgyhogy ez nem nyelvtől függ. :)
2011. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!