Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A repedtsarkú szónak mi az...

A repedtsarkú szónak mi az eredete, miért pont ez a szó?

Figyelt kérdés
Ez a repedt sarok egy magassarkúnak a sarkára utal, vagy egy bőrkeményedéses talpra?
2011. okt. 27. 02:30
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a bőrkeményedésre utal a sarkon, ami már olyan vastag, hogy megrepedt. És azért lesz bőrkeményedése, mert olyan sokat áll (kényelmetlen) magassarkúban.
2011. okt. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Műr nem azért, de maga a szó így egybeírva prostituáltat jelent, hogy finoman fogalmazzak.
2011. okt. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Szó szerint kirepedt sarkat jelent,és társadalmi megkülönböztetés volt.

Régen a szegények nyáron csak a templomba menet viseltek cipőt vagy szandált. Hétközben,otthon és a földeken is mezítláb jártak. Emiatt a sarkukon megkeményedett a bőr,és sokszor ki is repedt.(Főként azoké,akik a földeken dolgoztak).

Nem volt szokás és lehetőség sem,hogy ápolják a megkeményedett bőrt. Megelégedtek azzal,hogy este megmosták a lábukat.

2011. okt. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Még annyit: az állandó magassarkú cipőben járástól nem keményedik meg senkinek a sarka,és prostituáltat sem jelent.
2011. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ősi mesterséget űző "hölgyek" gúnyneve. Mivel az sok utcasarki és útszéli ácsorgás alaposan igénybeveszi a sarok bőrét, mely megvastagszik és repedezetté válhat.
2011. okt. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a ribikre mondják, emiatt kérdeztem. Szóval akkor ez a bőrkeményedésre utal, nem a cipő sarkán lévő repedésre ezek szerint, nem? Végülis az is logikus, hogy a cipő sarka megreped a sok sarkon állástól.
2011. okt. 27. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy az UTCAsarkot repeszti meg az ott álldogálással... XD


Viccet félretéve, én is úgy tudom, hogy prostituáltat jelent, és a berepedt sarokbőrre utal.

De hogy miért...?

Biztos nem a luxusk*rváról van szó, aki pedikűröshöz jár... Az egyszerűbb, "olcsóbbak" megnevezése lehet. De csak találgatok...

2011. okt. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fanyar ***** válasza:
100%

Részigazságok gyűltek össze:

Igen az igénytelenségre is utal.

Utal a szegények igénybe vett lábára is

Mindkettő egyesül az igénytelen útszéli k&rvák(repedtsarkú k&rva)

Már maga az útszéli is tartalmaz becsmérlő(közönséges) tartalmat

Halmozottan: repedtsarkú útszéli k&rva

(Ha akarod:r&banc,r&ngyó)

Semmiköze a magassarkú cipőhöz

2015. márc. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
A prostituált nők nemi szerve széleinek (sarkának) agyonhasználtságát jeleníti meg e fura, eufemikus képpel.
2016. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!