Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy ejtik ki japánul a shiro...

Hogy ejtik ki japánul a shiro (fehér) szót?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 17:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
úgy ahogyan le van írva.
2011. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vagyis s-sel, és nem sz-szel? Csak mert mindkét változatot hallottam már..
2011. okt. 28. 18:03
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Úgy ejtik "siró", de az ó-t nem jól megnyomva, és a h-t annyira rakják bele hogy egy kicsit megnyújts az egész szót. Szóval nem "Shhhiiróóó", csak hogy picit lehessen azt a h-t hallani mintha susognál :D
2011. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és nem sz-el hanem s-el.
2011. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! hát akkor már a régi japán animéknak se lehet hinni.. :)
2011. okt. 28. 18:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát ami azt illeti nem tudom mennyire más az animék szinkronja egy rendes élő mozisnál, de én mikor elkezdtem japán sorozatokat nézni, meglepett hogy mennyi mindent értek belőle, míg animékben kb egy szót ha értettem minden mondatnál olyan furán beszélnek, ejtik ki a szavakat. Szóval teljesen más animékben :)
2011. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Új ejtik, hogy siro.

S-el, nem sz-el, rövid i-vel és rövid o-val.

2011. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az animéknek egyébként tényleg nem szabad hinni, teljesen máshogy affektálnak, mint a valóságban.

Valamelyik válaszoló írta, hogy raknak bele h-t, és hosszú ó-val mondják, ez nem igaz. A japán nyelv nagyon érzékeny a rövid-hosszú hangokra és a mássalhangzóka is. Sosem áll két mássalhangzó egymás után, ilyen nem létezik: az sh az csak s, egy darab h-t nem mondanak vele.

Az o pedig, o, és nem ó (ou), ugyanis akkor teljesen más hirganákkal, kanjival kellene írni.

[link]

Itt meghallgatásod, hogyan is ejtik a valódi japánok:). Az s-t és az o-t kicsit máshogy képzik, mint mi egyébként.

2011. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, kutyanév lesz, ezért fontos a kiejtés. :) http://www.youtube.com/watch?v=bIqqD8jjLrM <--- erről a meséről volt szó, 0:18-nál mondják, de egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy sz vagy s.
2011. okt. 28. 20:40
 10/15 anonim ***** válasza:
A mesében tényleg sz-esen ejtik. Valószínűleg tájszólásról van szó, amellett, hogy rá is játszik a morgós hangra alaposan a szinkronszínész (az utóbbi elég jellemző). Japánban rengeteg tájszólás van, szóval...:) némelyik úgy kiejt 1-2 szót, hogy egy betűt nem ismersz fel belőle :D
2011. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!