Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti a magyar nyelv hangjain...

Ti a magyar nyelv hangjain kívül milyen más nyelv hangjait vagy képes hibátlanul kiejteni?

Figyelt kérdés

Nem kell tudni egyáltalán az adott nyelvet, csak az érdekel, hogy mennyi "idegen" vagytok képesek kiejteni. Én egyáltalán nem vagyok nyelvész, de nagyon érdekel. Csak angolul tudok, annak összes hangját gond nélkül kiejtem mind brit, mind amerikai akcentussal. Ezen kívül ki tudom ejteni a velszi és egyes indián nyelvekben található ɬ (Voiceless alveolar lateral fricative) hangot, az arab nyelvekben található q (Voiceless uvular plosive) hangot, a franciában található uvuláris frikatívát (ʁ), a szomáliban lévő G (Voiced uvular plosive) hangot, a spanyolban levő β (Voiced bilabial fricative) hangot, a régi magyarban lévő ʎ lágy (palatális l-t) és a lengyelben is megtalálható ɕ (lágy s-t).


Ti?


2012. jan. 24. 13:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Itt meg is hallgathatod ennek az „ř“ hangnak a kiejtését (amúgy megjegyezem, nem valami jól adja vissza):


[link]


Kattints a a rámában a jobb alsó sarokban a hangszóróra.

2012. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Üdv, Kérdező!


Az első válaszoló vagyok.


És itt nem hiszem, hogy a kor lenne a lényeg. Egy elég valószínű dolgot írtam le, amit attól, hogy egy 10, 30, 50, stb éves ír le, ugyan úgy lehet igaz.


És ha belegondolsz kívülállóként a kérdésbe, akkor láthatod, hogy ez könnyen tűnhet önbizalomhiánynak, tehát ideillő, amit írtam.


Ha meg nincs ilyen problémád, akkor hiába vagy felháborodva. Mivel Te tudod, hogy ez nem igaz.

2012. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

ma 14:32


Már bocs, de én még olyat nem hallottam, hogy valaki az önbizalomhiányát fonológiai dicsekvéssel "kezelné".

2012. jan. 25. 15:31
 14/17 anonim ***** válasza:

"Egyik előző hozzászóló kicsit furcsaságokat írt a japán nyelvről: a japán nyelv hangzókészletét közel 100%-át fedi a magyar hangzókészlet... Az meg nagyon apró különbség, hogy az 'r' hang nem pereg annyira. "


Én voltam. De lehet, hogy tévedek, és csak én hallom másnak egy japán és egy magyar által ejtett S (sh) hangot. Vagy azt az átmenet hangot, amit úgy írunk, hogy U, de én u és ü közötti hangnak hallom.

2012. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Román, angol, japán, francia, orosz, kínai, olasz, német. Te?
2012. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tegnap 14:32 vagyok


Nem izgat, hogy mivel kezeled, az sem, hogy kezeled-e egyáltalán, sőt az sem, hogy van-e mit kezelned. Leírtam egy kérdésedből következő feltételezést. Majd te eldöntöd, hogy szerinted valóban igaz rád, vagy pedig nem. (Amúgy a fonológiai dicsekvés is dicsekvés, ugyan olyan mint a többi. )


Részemről a vita le van zárva.

Üdv

2012. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

tegnap 18:14


Magyaron kívül csak angolul tudok. És csak a fent írt hangok mennek...

2012. jan. 27. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!