Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy idő után nem értem az...

Egy idő után nem értem az angolt. Hogyan tovább? (lenn részletezem)

Figyelt kérdés

Tehát az utóbbi időben nem győzöm falni az angol könyveket. Angol tankönyveket. Ezek java általában ugyanarra a sémára épül, ugye. Elején egyszerűbb, vége felé (tudásunk gyarapodásával) nehezebb. De általában még azt is el tudom olvasni, megérteni, ami a könyv vége felé van olvasmány, történet. Ez sikerélmény.

De ahogy fellapozok valamit a tankönyvön kívül, legyen az akár csak egy netes cikk, már tökre nem értem, miről van szó.

Gondolkodtam az okán. Nyilván van egy csomó olyan szóval kifejezéssel találkozom ilyenkor, ami a könyvekben nem volt benne. Itt jön a továbbképzés szerepe. Hogyan? Honnan? Ráadásul az eddig tudásomat sem érzem túl magbiztosnak...:(


Plusz olyan hosszúak a mondatok, azt hiszem, ez is hátráltat. Nem értem hova akarnak kilyukadni. A könyvben még a vége felé is rövid(ebb) mondatokban írták a sztorikat...


Köszönöm!


2012. márc. 20. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, én meg pont a regényeket értem meg, de a tankönyveket és azok feladatait egyáltalán nem szeretem...

Talán épp ott a különbség, hogy én eleve fogok egy regényt, elkezdem olvasni, és abból tanulom a nyelvet (a teljesen ismeretlent is, csak akkor már ismert könyvvel).


Esetleg neked is ezt kéne megpróbálni. Hagyni a tankönyveket, fogj egy könyvet, amit magyarul (vagy akármilyen más nyelven) már kívülről tudsz (nekem a Harry Potter szokott lenni az első), és olvasd azt. Ha kell, lassan, ha kell, akkor párhuzamosan a magyar (más nyelvű) könyvvel, de olvasd. Hidd el, először nehéz, de aztán nagyon hamar belejössz, és megszűnik ez a problémád. Csak legyél kitartó, és ne add fel az elején.

És nem szükséges mindent kiszótárazni, tényleg inkább együtt lapozd a magyar könyvvel.

2012. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Én is az olvasást ajánlanám. Vannak direkt erre a célra készült könyvek, lerövidített történettel, leegyszerűsített nyelvezettel, különböző nehézségi szintekben. Én az Oxford Bookworms sorozatból ajánlanék, de van más kiadótól is.


Rendkívül hasznos lehet még sorozatok, filmek nézése angol nyelven, angol felirattal. Még ha úgy is tűnik elsőre, hogy hirtelen mély vízbe dobtad magad, csak próbálkozz meg vele. Nem baj, ha nem értesz minden szót, ha nagyjából felfogod, hogy mi történik, az már jó.


És tényleg, először olyat olvass/nézz angolul, amit magyarul már ismersz, így könnyebb lesz.

2012. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magam is regények olvasását akartam ajánlani. Léteznek azonban nem annyira gyakorlottaknak kétnyelvű könyvek is, ahol azonnal ellenőrizni tudod, hogy helyesen értelmezted-e a leírtakat, mert az angol-magyar szövegek "tükörben" ott vannak egymással szemben álló oldalon.

Krimit érdemes olvasni, mert azok mivel a nagyközönségnek szólnak, nem annyira intellektuálisan vannak megfogalmazva, mint egy komolyabb szépirodalmi mű. Ha újságcikket olvasol, akkor először is azt kell megszoknod, hogy az angolok sokkal kevésbé használnak vesszőt a mellékmondatok elválasztásánál, mint mi magyarok. Ha a mondatok szétválasztására törekszel, könnyebb lesz megérteni az egészet.

2012. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindhármótoknak a jó tanácsokat.

Elsőtől szerettem volna kérdezni, szerinted filmek is jók-e erre a célra (mert ilyesmit már mástól is hallottam)? Angol hang-angol felirat


De aztán a többiek lényegében válaszoltak:)


Igen, valóban kicsit mélyvíznek érzem ezt a módszert, azért nem ugrottam neki (bele), de most mindenképpen teszek vele egy kísérletet. Illetve többet:)


Köszönöm még egyszer!

2012. márc. 21. 13:23
 5/5 vegreang válasza:

A hosszabb modatok értése a rövidebbek pontos értésével kezdődik; ha ez már megy, a hosszabbak is összeállnak.

A lényeg, hogy a rövidebb/egyszerűbb szerkezetek világosak legyenek.(Ebből as szempontból mindegy, hogy írásban vagy hallás után akarod megérteni.)


Ha filmek túl hosszúak, keress rövid videókat a YouTube-on, hiszen a legfontosabb, hogy legyen sikerélményed ÉS ne menjen el a kedved.

Sok vidóhoz felirat is tartozik, bár ezek főleg nyelvoktató videók - íme gy példa:

http://www.youtube.com/watch?v=kVSZhRxttkU


Remélem, segített!

2013. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!