Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jól beszélő angolosok! Mit...

Jól beszélő angolosok! Mit tegyek, ha selypítve beszélem az angolt!?

Figyelt kérdés
Egy jól beszélő ismerősömnek próbáltam mondani pár mondatot és kinevetett, hogy selypítek. Én nem érzem, nem tudom, hogy javítsam magam. Szerintetek mit kéne tennem, hogy gyakoroljak? Elment a kedvem, elbizonytalanodtam. :(

2012. ápr. 16. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Olvass sokat hangosan ha kell lassabban és nagyon figyelj a kiejtésre, artikulálásra.
2012. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

és vedd fel, amikor olvasol

visszahallgatva sokkal könnyebben tudod javítani magad

2012. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos gyerekkoromban is selypítettem, alig értették mit beszélek és most megint ez a probléma.
2012. ápr. 16. 16:27
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Ne hagyd, hogy elmenjen a kedved...


1. lehet, hogy nem is igaz. Kérd ki mások véleményét.


2. ismertem valakit Amerikában, aki pár éve ment ki, de tökéletes volt a kiejtése, és elmondta, hogy elment ott logopédushoz azért, hogy ne legyen külföldi akcentusa...!!!! Szóval nem ciki felnőttként logopédiára menni, egy idegen nyelv esetében meg pláne...

2012. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
48%
Én 23 évesen mentem logopédushoz, raccsoltam és selypítettem, és 5 hónap alatt javított a beszédemen. ( egy angoltanár )
2012. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
31%
tanulj kínaiul.
2012. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Marha kedves ismerőseid vannak...
2012. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 webnyelv ***** válasza:

Ha ez magyarul is probléma, érdemes logopédushoz menni.

Ha csak angolul jelentkezik, nem gond. Senki sem beszéli teljesen tökéletesen az idegen nyelvet. Arra kell figyelni, hogy ha egy hangot idegen nyelven nem tudsz rendesen kiejteni, akkor is következetesen mindig ugyanúgy ejtsd!

2012. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az angolban amúgy is vannak tipikusan selypítő hangok. Pl. a "th" ejtése úgy történik hogy a nyelved kidugod a fogaid közé és pont az a cél hogy selypítve ejtsd...
2012. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!