Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy németnek vagy egy francián...

Egy németnek vagy egy franciának könnyebb megtanulnia angolul?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár a német és az angol egy nyelvcsaládba tartoznak, bár az angolra sokan azt mondják, hogy mára tisztára újlatin nyelvvé lett, és a szókincs egyértelműen a franciára hasonlít.
2012. ápr. 25. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Egy németnek könnyebb megtanulni , hasonlít a kettő.Mind a kettő germán nyelv.
2012. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Attól még, hogy mindkettő germán, a franciára jobban hasonlít. Az angol hiába germán, nem sok köze van a többi germán nyelvhez.
2012. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Azért nyelvtanban már érezni fogja a német a párhuzamosságokat, amiket mi nem érzünk, mert csak alap- vagy középfokon beszélünk németül.

A franciának pedig a szókincs lesz sokkal könnyebb.

2012. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

"Azért nyelvtanban már érezni fogja a német a párhuzamosságokat, amiket mi nem érzünk, mert csak alap- vagy középfokon beszélünk németül. "


Miért is? Miből gondolod, hogy nem némettanár vagy anyanyelvi vagyok?



Amennyire én tudom, a francia nyelvtanban is jóval közelebb áll az angolhoz, mint a német. Az angol nyelvtanán látszik is, hogy újlatinos inkább, mint germános. És amennyire tudom, a franciában is igeragozás van inkább, mint névszóragozás.

2012. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

szerintem egy németnek könnyebb lesz a nyelvtannal, az alapszavakkal, a franciák főleg szókincs terén vannak előnyben.


szerintem német-angol közt sokkal több a hasonlóság, mint francia-angol közt, persze meg van keverve a nyelv rendesen, nem hasonlít olyan szabályosan a németre, mint mondjuk a holland vagy a dán.

2012. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A francia sokkal közelebb áll az angolhoz, így a franciának valószínűleg könnyebb.


" ugyebár a német és az angol egy nyelvcsaládba tartoznak"


... a franciával. Ugyanis mindhárom indoeurópai nyelv.

2012. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"szerintem német-angol közt sokkal több a hasonlóság, mint francia-angol közt"


Az első száz szóig igen, utána nem.


Nyelvtanban meg egy pillanatig sem.

2012. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"Nyelvtanban meg egy pillanatig sem."


persze, egy pillanatig sem, csak a sima-befejezett igeidőkben, a melléknévragok képzésében, a többesszámok jellegzetességében (--> a némethez kicsit, a hollandhoz nagyon hasonlít), a feltételes mód sémájában, az elöljárók használatában, a főnévpótló szavak használatában.


nem mondom, hogy az angol a német egy teljes (lebutított) másolata, mert ez nem igaz, hamar különvált a többi germán nyelvtől, és komoly francia hatások érték évszázadon át. ez látszik is. de az alapjaiban germán maradt, mert a francia előtt legalább annyira hasonlított a németre, mint a norvég vagy a holland.

2012. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

22:26


Vitathatatlan, hogy tudományos megközelítésben az angol a némethez van közelebb, mivel germán nyelv.


Itt viszont most az a kérdés, hogy "Egy németnek vagy egy franciának könnyebb megtanulnia angolul?"


Gyakorlati szempontból az angol sokkal közelebb van a franciához, most nem a tudományos szempont a kérdés.

2012. ápr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!