Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Present perfect problémáim?

Present perfect problémáim?

Figyelt kérdés
egyszerű jelen időt tanulom angolból. ugye a kijelentő tagadó kérdő mondatokat néztük. kijelentővel van bajom, tudom hogy ha van pl never always vagyis ilyen szavak amik ismétlődésre , szokásokra utalnak akkor nem kell 'do' . de most ha én azt mondom hogy ki szoktam takarítani a szobám? ilyen ismétlődő szavak nélkül hogy tudom leirni? most forditozni nem akarok mert eléggé csal. Vagy hogy irjam le? I do clean my room? 1ő óra volt kérdeztem de még annyira nem tudom, meg valaki tudna valami igeidős oldalt linkelni?
2012. szept. 6. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell sehová se do, az csak nyomatékosításnál van (azaz I do clean my room = igenis kitakarítom a szobám!) suóval simán I clean my room. Do csak a kérdéseknél van, meg tagadó formában tagadásnál.
2012. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Első kommentelő jól mondja, nem kell "do". Ha sometimes, never, always, usually stb. szavak nélkül szeretnéd, egyszerűen nem kell más, csak a csupasz mondat. "do és "ing" nélkül. Illetve, ha E/3 (he, she, it) az alany, akkor kell az s. Pl. He does his homework in his room.... :D Do akkor kell, ha a mondatban az ige a "csinálni", illetve igen, a nyomatékosításnál is.
2012. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, bocsi még kérdezek elég hülye kérdés de tényleg nagy segghülye vagyok az angolhoz. ugye irtad hogy hogy He does his homework.... most pl ezt hogy irom fel takaritásos mondattal? He clean my room? mert ugye e/3 nál kell az s , és pl my mother getS up at...vagy most he- nél kell a does állitásnál is?
2012. szept. 6. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:

csak halkan kérdezem: nem gond, hogy ez simple present és nem perfect? :)


kedves kérdező, tök mindegy milyen igéd van, kell az "-s/es" rag ebben az igeidőben az E/3-hoz - és sehová nem kell a does, kivéve, ha az az ige :)

He cleans my room. (tök rendes, jöhet hozzám is:)))

She does the shopping.

Mr Green sells his house every year.

My mum gets up early.


ugyanezek kérdései:

Does he clean my room?

Does she do the shopping?

Does Mr Green sell his house every year?

Does my mum get up early?


és tagadóban:

He doesn't clean my room. (a piszok:))

She doesn't do the shopping.

Mr Green doesn't sell his house every year.

My mum doesn't get up early.


:)

2012. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. És valóban nem present perfect, hanem present simple.

Ha a magyarban az van, hogy "szoktam", azt is simán present simple-lel (egyszerű jelen idő) fordítjuk angolra.

2012. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most már tiszta! köszönöm a válaszokat
2012. szept. 6. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!