Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek meg fogok tudni...

Szerintetek meg fogok tudni úgy tanulni németül, hogy az iskolában csak osztrákokkal vagyok, de itthon nem gyakorlom túlzottan?

Figyelt kérdés
Osztrák iskolába járok, csak németül beszélek egész nap, (De még nem tökéletesen/folyékonyan...) Szerintetek úgy menni fog?:S

2012. okt. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Régóta ott tanulsz? Akkor biztos.
2012. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz.

De sokat segít, ha gyakorolsz is kicsit módszeresebben időnként. Gyorsabban jössz bele, és kevésbé szoksz rá hibákra. Sok sikert!

2012. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze. Egy volt osztálytársam egy évig tanult angolul angol anyanyelvű tanároktól és jobb szintre jutott mint én öt év alatt az általános iskolában. (Ő gimiben tanult egy évig.) Beszéltették őket és hallotta is a szavakat, ráadásul nem is egész nap, csak napi két-három órában.

Ha te egész nap beszélsz és azt hallod, hamar megtanulod, belejössz a nyelvbe.

2012. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Die Antwort ist: ja und nein, abhängend von Aspekt. Unter einem bestimmten Aspekt betrachten: grossartig. Ich möchte dir gute Reise in Deutsche wünschen. A nemet nyelvuekkel kommunikalva meg nem fogsz tanulni nemetul, de sokban hasonlitani fogsz a nemetekhez (osztrakokhoz). Ahogyan a magyarok kozott Nemetorszagban (magyarokkal dolgoztam, igy kezdtem) en is tanultam magyarul hosszu evekig. Alighanem sokat fejlodik a beszedertesi keszseged, helyes akcentusod lesz, es szituaciokban is megtalalod, hogyan kell kerni, javasolni, meghivni, mentegetozni, megbocsatani... Ugy tudsz majd a buszra jegyet kerni az iskoladbol haza, hogy nem is tudod mar, nemetul kered-e vagy magyarul. Volt egy trukkom, azt mondtam akkoriban a buszvezetonek: "Bajaig egy mmmmmm, kerek" (ott morogtam valamit a szam utan a kozepen magyarul, hogy ne kelljen a kifejezest mondani, sot, fonevet ragozni, de a sofor fülével ugy ertette a szituaciobol kiegeszitve: "egesz jegyet", es odaadta. :-) Bevalt mindig, ertelmesen neztem ra, a szamot tisztan, a többi morogva.

Ez - kiejtes, szavak - mind olyan, amiert jo mas nyelvu iskolaba jarni. De arra is gondolnod kell, hogy folyekonyan rossz szavakkal es nyelvtani formakkal beszelni nem annyira nehez semelyik nyelven, ahogyan en is beszeltem magyarul mar harom ev utan eleg gyorsan, de a mondataimban sok olyan volt, amit ugyancsak nem ertettek Budapesten. :-) A szokincs ugyan gyorsan megno, de egy-ket ev utan mar tudatosan radiot hallgatnod, olvasnod kell, hogy fejleszd sokfele temaban. Az is gyakori, hogy azokat a szavakat tudod, amiket a fiatalok mondanak, akikkel te beszelgetsz, de a felnottek beszedet nem tudod kovetni a temak miatt. A nem annyira absztrakt szavakat meg tudod majd erteni a hetkoznapi, nalad sok oras nemet beszed gyakorlasa erre jo, de a gazdasagi vagy termeszettudomanyi targyakban ez nem lesz eleg (nekem sem volt, masok is, akik mas nyelvu iskolaba jartak es jarnak, ezt jelentik ki). A nyelvtani tudasod anyanyelvi beszelok kozott ugyan javul, de lassan, es itt is tovabb egy ido utan mar alig. A nyelvtan bonyolult rendszer, leginkabb 1 es 4 ev kozott tudod meg akar 80 szazalekban is megtanulni (kesobb sokkal idobe kerul). Tehat nyelvtani gyakorlatokat, jatekokat ajanlanek erre a celra. Nyelvvizsgara keszulsz-e, itt nem ez erdekes, hanem az a vizsga, hogy majd evek mulva tudsz-e egy nyelvtanilag hibatlan dolgozatot vagy levelet megfogalmazni nemetul. Sokan beszelnek folyekonyan nemetul, es keptelenek ra.

Ha erdekelnek ezek a temak, irjal privat uzenetet, ird meg az e-cimedet is, szivesen auch auf deutsch spreche (schreibe) ich über das Thema. Werner.

2012. okt. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallo Werner!


Ich hätte eine Frage an dich. Hast du deutsche "qwert" Klaviatur? Wenn ja, dann zwischen "ß" und "Backspace" hast du ein "´" Zeichen. Wenn du erst diesen drückst, bekommst du auf "a" einen Strich. So:á. Viel Spass bei der Übung. ...:)

2012. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alábbi nem irányadó !Csak vélemény , nem idézet ezzel a témával foglalkozó szakirodalomból!


Jó arányban fel lehet ismerni ,meg lehet különböztetni a németet , a svájcit , az osztrákot. A nyelvkészlet biztosan meglesz , hanem a "dialektus" ! Szerintem a németül beszélő népek közül az osztrák beszéli legrondábban a nyelvet. Ha nem gond , hogy az osztrák "tájszólással" kissé "odébb vagy" a "hochdeutsche" -tól , akkor biztosan könnyen veszed az akadályokat!

2012. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!