Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol összes igeidő?

Angol összes igeidő?

Figyelt kérdés
Az a feladatom, hogy angolból egy olyan fogalmazást írjak amiben az összes 12 igeidő benne van. Tudnátok ötleteket adni?

2012. nov. 15. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hàt ez egy fura feladat.
2012. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Porcicca válasza:
100%

Uhh. :O Micsoda feladat, komolyan...

Írj egy nyaralásodról, majd hogy most mit gondolsz róla(nagyobb fejjel például), és hogyha lesz családod, hova akarod elvinni őket.

Ez jutott így hirtelen az eszembe...

2012. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
I will finished this homework by 3 o clock. A future perfectet csak így tudod belerakni szerintem, azért írtam, h fura feladat.
2012. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ja és nem 16 igeidő van? present simple, simple past, present perfect, past, future simple, future perfect, conditional, conditional perfect és mindezeknek van continuous vàltozata.
2012. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Conditional, az nem igeidő, hanem mód (mood). Ilyen pl. az imperative (felszólító) vagy subjunctive (kötőmód) is. Szokták tense-nek nevezni, de nyelvészeti szempontból nem az.

"I will finished this homework by 3 o clock."

I will HAVE


És igen, írj egy témáról, és ezt vesd össze a jelent a múlttal, majd térj rá a elgondolásaidra a jövővel kapcsolatosan. Ez lehet bármi. Pl. oktatás helyzete, a nyelvek változása, de akár teljesen általánoságban (mit tudom én: régen nem voltak kocsik, de ekkor kitalálták a kocsikat, most már mind hozzászoktunk hogy teli az utce velük, de az elektromos kocsik lassan népszerűbbek lesznek, mivel 2100-ra ki fog fogyni a benzin) a társadalom.

2012. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, tényleg kihagytam a have-et. xD Frànya telefonon nem làtom, mit írtam. Nekem a conditional-t is igeidőként tanítottàk.
2012. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyaralás jó ötlet - múlt, jelen és jövő.
2012. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!