Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes, vagy CÉLSZERŰ a...

Érdemes, vagy CÉLSZERŰ a francia és spanyol nyelvet autodidakta módon párhuzamosan (vagyis egyszerre) tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, de sajnos nem használom a nyelvet, így egy erős középfokon tudom használni. Viszont próbálom rávenni magam, hogy más nyelveket is tanuljak. A francia és a spanyol nagyon tetszik. Mindkettő újlatin nyelv és sok hasonlóság van bennük ebből eredően. CÉLSZERŰ párhuzamosan tanulni őket úgy, hogy mindkettőt most kezdeném az alapoktól?

Véleményeket és tapasztalatokat várok.

Köszönöm!


2009. aug. 20. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
A spanyolt elég jól megtanultam tankönyvből, használható szinten. Jó, fonetikus, logikus nyelv, sok latin szó, angollal is egyező szótövek, szavak, csak a kiejtés a spanyolban egyszerűbb, és jól megtanulható szabályokhoz igazodik. A franciával is foglalkoztam, de a kiejtéssel nem tudtam megbírkózni. Az OK, hogy rokon nyelv, de különbözik mégis nagyon. Viszont attól még neked sikerülhet!
2009. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Angol után kezdtem én is egyszerre a franciát és a spanyolt és olyan szépen kevertem őket, hogy élmény volt hallgatni:) Néha profin ragoztam spanyol szavakat francia végződésekkel:))) Szerintem először az egyiket, aztán a másikat, aztán ha már biztos alapok megvannak, utána mehet párhuzamosan, de kb., az alapfokú szint megszerzése után.
2009. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!