Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Programozáshoz milyen nyelvet...

Programozáshoz milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok alapvetően angol nyelvet tanulok és szeretnék még egy nyelvet tanulni csak nem tudom még milyen nyelven van sok könyv azt tudom angolul rengeteg programozói könyv van gondolkodtam a spanyol nyelvben,de nem tudom,hogy mennyire elterjedt európában
2013. jan. 2. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
C++
2013. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából a programozáshoz angolul célszerű tudni, azt mindenképpen erőltesd, hogy mellé mit tanulsz az igazából tök mindegy.
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

elsőnek :):):):):):):):):)

Második köszi spanyol nyelv tetszik lehet,ha lesz időm elkezdem

2013. jan. 2. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb infó angol nyelven lesz. Esetleg még németet mondanék, talán a németek, akik nem annyira beszélnek angolul, viszont nagy igény van az ilyen szakkönyvekre. De ez csak tipp. :)
2013. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valahol írnak egy komolyabb szakkönyvet bármilyen nyelven, az előbb-utóbb meg fog jelenni angolul is.
2013. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Angolt. Az összes programozási nyelv és informatikai elnevezés az angolon alapszik, plusz a programozáson kívül is kell mindenhez.


A spanyol is jó nyelv, relatíve könnyű, de én csak akkor ajánlanám, ha az angol megfelelően megy, nehogy annak a rovására menjen. A spanyol nagy nyelv, nagy birodalom, csak NEM Európában.

2013. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. válaszoló!

A németek nagyon is beszélik az angol nyelvet, inkább a franciák meg a spanyolok, és délebbi országok vannak lemaradva a nyelvoktatást illetően, nem a németek. Mind1


A számítógéppel kapcsolatos szakmák elsődlegesen elvárt idegen nyelve az angol, a többi nem számít, csak előnyt jelent.


Kérdező, szerintem olyan nyelvet tanulj az angol mellett, ami érdekel, esetleg ha van konkrét elképzelésed, hogy külföldön szeretnél-e majd tanulni, dolgozni, szerencsét próbálni, annak az országnak a nyelvét válaszd. :)

2013. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!