Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi nehéz az olasz nyelvtanban?

Mi nehéz az olasz nyelvtanban?

Figyelt kérdés
Fél éve tanulom a nyelvet, és érdekelne, hogy mire számítsak majd, mi lesz benne nehéz? Kötőmódot hallottam egyszer, hogy állítólag az rossz. Miért? Hamarosan venni fogjuk tanárommal. Eddig gyakorlatilag vettük az egyszerű jövőt, jelent persze, feltételes módot, imperfettot és passato prossimot. Plusz ilyeneket, hogy melléknévfokozás és hasonló alapokat. Később, így középfok előtt, középfokon mi az, ami nehézséget okozhat majd?
2013. febr. 11. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a névmásokkal szenvedek.
2013. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az olasz nyelvtan viszonylag könnyű.
2013. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszonylag könnyű, oké. De biztos vannak benne nehézségek. Az angol nyelvtan is könnyű szokott lenni, de azért sokszor nehézséget okoz megérteni az igeidők megfelelő használatát.
2013. febr. 15. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyebb az angolnál. Pl az eszperantó is olaszból merítették.
2013. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A congiuntivo tényleg nehéz szokott lenni de ez azért van mert miután megtanulod akkor olyan helyeken is congiuntivo-t (kötőmódot) akarsz majd használni ahol nem kell. Saját tapasztalatból mondom sajnos :D Amúgy ha valamit mindig begyakorolsz akkor semmi sem lehet nehéz:) (nekem az elején a ragozásokkal és egyeztetésekkel volt gondom de sokat gyakoroltam és ezáltal nincsenek gondok már). Az elején el sem tudtam képzelni hogy úgy el tudjak mondani egy mondatot hogy ne álljak meg átgondolni a ragozást,fiú,lány,többesszám és stb..
2014. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!