Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azt hallottam ha külföldön...

Azt hallottam ha külföldön megszólalunk angolul és nem igazán helyesen beszélünk pl a make-t nem jó időben madenak mondjuk vagy efajta hibák akkor is simán megértik?

Figyelt kérdés
állítólag az angolok azt sem tudják mi az a present simple,present continuous...sztb
2009. szept. 6. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos,hogy más országokban nem tanítják ilyen szinten a nyelvtant,mint nálunk.Nem tudják,az lehetséges,de azért ne hidd,hogy nem beszélnek helyesen!Természetesen megértik,ha ejtesz hibákat beszéd közben.Képzeld el,hogy te beszélsz egy külföldivela,ki tud ugyan magyarul,de nem tökéletesen.Na ők ugyan úgy vannak ezzel!
2009. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
háát igen végüis meg lehet érteni...:D az a baj hogy én meg nem merek megszólani angolul mert félek hogy roszul mondom:S:S
2009. szept. 6. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ők csak metanulják a nyelvet használni. De azt nem tudják, miből épül fel. A lektorunk sem tudja az igeidők neveit, mi tanítottuk meg neki... De úgy tapasztaltam, hogy az angolok jobban tudják ezeket, mint az amerikaiak.


És az angol megpróbál megérteni, legfeljebb visszakérdez. Az amerikai meg kijavít.


És gondolj bele: ha hozzászoksz valakinek az akcentusához, onnantól megérted.

2009. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azok az angolok, akiket én ismerek, nagyon is használják majdnem az összes igeidőt, amit tanultunk. Egy angliában 5 éve élő nigériai bevándorló már kevésbé :-)

Általában azért megértik, hogy mit akarsz mondani, vagy néznek összeráncolt szemöldökkel, erre te máshogy próbálod elmagyarázni. Perzse nagyon sok olyan dolog van, amit itt a nyelvvizsgára így kell megtanulni, Angliában meg élő nyelvben máshogy fejezik ki. Én azért inkább az angoloknak hiszek mint a vizsgáztatóknak.

2009. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a tökéletes, szabályos angolt tanítják, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Ha valamit nem aszerint mondasz, a tanár nyilván leolt, hogy ez így nagggyon nem helyes! Ha azt veszed, a legtöbb Magyar ember nem tudna letenni egy hivatalos Magyar nyelvvizsgát. Egyébként megértik. Te is megérted Pákót, nem ? :-) Én kb. 3 hónapig tanultam angolt, majd 2 hétig olyan helyen nyaraltunk, ahol csak angolul lehetett kommunikálni. Nagyon nehéz volt először megszólalni, mert én is ugyanettől féltem, hogy mi lesz, ha nem értik meg, vagy ciki lesz ha hibázok? De nyilván muszáj volt megszólalni egy idő után, és meglepődve tapasztaltam, hogy tökéletesen megértik, és én is nagyjából megértettem őket. Szóval bátorság, meg fognak érteni! Ha engem megértettek, akkot Téged is meg fognak.

Sok sikert!

2009. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*hát ne haragudj,de én le tudnám tenni a magyar nyelvvizsgát,ettől eltekintve biztos vannak olyanok,akik nem :D
2009. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésed még magyarul se valami frankó.

"Állítólag" - ilyesmire csak a hiszékeny ember ad, a többi inkább utánajár, hogy első kézből származó információhoz jusson.


Ami a kérdés lényegét illeti, nem okozott még gondot a kommunikáció során a partnereimnek, hogy híján voltam a nyelvtani ismereteknek (és az általad említett hibákat el is követtem). Fontosabb, hogy a szókincs elégséges legyen, mellette pedig jelezni, hogy kicsit gyenge az angol tudás, ők pedig, ahogy mi is tennénk, elsimítják a dolgokat. Az meg valóban vicces, ha látsz 1-1 embert, aki a saját angol anyanyelvén gyengébb helyesírásból, mint te. De azért nem ez a jellemző.

2009. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!