Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azonos anyanyelvű, de eltérő...

Azonos anyanyelvű, de eltérő akcentusú párnak milyen akcentusú gyermeke lesz?

Figyelt kérdés

Csak érdekességképpen kérdezem. Feltételezem, hogy az anyjáét fogja inkább utánozni, esetleg némi keveredéssel (?). Leszámítva azt az esetet, ha az apa jóval több időt tölt együtt a gyermekével, mint a gyerek anyja.


Számít a környezet akcentusa? Pl. az apa akcentusának megfelelő kulturális közegben is az anyjáét fogja átvenni a gyermek?



2013. márc. 1. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Erről már én is olvastam kiejtéssel foglalkozó oldalakon, fórumokon, mármint ami az angolt illeti. Az angol vonatkozásában sok variáció lehet: vagy keveredni fog az akcentus, van, hogy az egyik szülőét veszi át a gyerek, de olyanról is írnak több esetben, hogy két, erősen akcentusos szülőknek teljesen akcentusmentes lett a gyerekük, az iskola miatt. Sok minden dönthetik, melyik szülőnek milyen akcentusa van (és hol élnek ehhez képest), melyikkel tölt a gyerek több időt, melyikhez ragaszkodik jobban, milyen hatások érik családon kívül.
2013. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy ki beszél hozzá a legtöbbet, azaz arra gondolok, hogy milyen környezetben nő fel, tehát ha az oviban, iskolában pl. a standard nyelvet hallja, akkor főleg így fog beszélni - de az otthoni és a szülői hatás is érezhető lesz nála.
2013. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Eddig az én elképzelésemhez hasonló válaszok érkeztek egyébként. :)

Akinek még van meglátása -akár hasonló, akár az eddigiektől eltérő-, ne habozzon, mint a Tomi mosópor. :)

2013. márc. 3. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a szülők akcentusától függ.

Pl. külföldi összeismerkedik Angliában és ott is telepednek le. Ugye mind a ketten különféle akcentussal beszélnek angolul. Azonban a gyerek ettől eltekintve akcentus nélkül fogja beszélni az angolt, mert a TV-ben, a dadustól, bébiszittertől, az óvodában, iskolában, ezt fogja hallani.

Ellenben pl., ha itt Magyarországon telepednek le és mindkettőjük anyanyelve a magyar, de ez mellett szeretnének a gyereket angolul tanítani, mert mind ketten jól tudnak (ugye ilyen esetben is más az akcentus, bár kisebb eltéréssel) akkor fogalmam sincs. Szerintem egy saját akcentus fog kialakulni, ill. függ attól is, hogy milyen behatások érik.

2013. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a meglátást.
2013. márc. 8. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!