Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha egy magyar anyanyelvű...

Ha egy magyar anyanyelvű rendesen németesen beszél németül, akkor hogy hogy mégis rájönnek az osztrákok/németek, hogy nem anyanyelvi?

Figyelt kérdés

Nem értem. Ismerősöm kint él Németo.ban, és tökéletes kiejtése van, itthon németnek is hiszik, de pl Ausztriában, és Németo.ban egyből rájönnek, hogy nem anyanyelvi.


Velem is ugyanez volt. Németesen beszéltem (Ausztriában voltunk épp Bécsben) és egyből (bár kedvesen) megkérdezte az eladó, hogy honnan jövök, mert tuti nem vagyok törzsgyökeres osztrák.

Pedig NÉMETESEN beszéltem, és németesen hangsúlyoztam. Ahogy az ismerősöm is.



Hogyan tudnak rájönni? Vagy miből?



2013. ápr. 25. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kiejtésed nem tökéletes, van egy kis akcentusod. Akkor is, ha te nem veszed ezt észre.
2013. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
És a mondatszerkezeted sem olyan, mint az övéké.
2013. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Az osztrákok nem beszélnek németesen.
2013. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Valamiféle eltérés biztosan van, amit te magyar füllel nem érzékelsz:)

Az osztrákok meg nem beszélnek "németesen", sok mindent máshogy ejtenek, de pl. az is történhetett veled, hogy olyan szót használtál, ami nem az osztrákok, hanem a németek körében elterjedt, Ausztriában pedig mást használnak rá...

2013. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor az osztrákok hogyan beszélnek ha nem németesen?
2013. ápr. 25. 18:24
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor az osztrákok hogyan beszélnek ha nem németesen?

----------------

Már ösidök óta labancosan beszélnek!

Gondolom, a hangsúlyozás miatt buktatok le. Abból még akkor is rájönnek, ha a szórend helyes. Én is észreveszem. ha valaki magyarul beszél, de máshogy vesz levegöt.:::)))

2013. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
milyen a magyar hangsúlyozás? és a német?
2013. ápr. 25. 18:37
 8/15 anonim ***** válasza:
pl. az osztrákok többnyire úgy ejtik az "ei"-t hogy "ej", míg a németek úgy, hogy "áj" :)
2013. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves kérdező! Magyarul sem beszélsz helyesen (mi az a törzsgyökeres?) Az osztrákok osztrákosan beszélnek. Egészen más a kiejtésük, mint a németeknek.
2013. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem aláhúzta a google chrome a "tőzsgyökerest" (ez egy kifejezés ha nem tudod, azt jelenti h eredeti, oda valósi, "bennszülött")
2013. ápr. 26. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!