Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gondok a német nyelvvel,...

Gondok a német nyelvvel, normális ez ennyi tanulás után?

Figyelt kérdés
jövőre végzős leszek, szeptemberben le szeretném tenni a nyelvvizsgát németből és angolból is. Angolul 3 éve tanulok, és minden ok vele, de a németet 10 éve tanulom és még mindig semmit nem értek egy-egy német párbeszédből, vagy zenéből, illetve nagyon kicsinek érzem a szókincsem, mivel egy idegen szöveget olvasva annak a felét szótáraznom kell, akkor is, ha egy teljesen átlagos, mindennapos szöveg. Mit tegyek ez ellen?
2013. jún. 18. 09:07
 1/6 acelsziv ***** válasza:
találnod kellene valakit, akivel németül beszélgetsz. Vagy, ha egyedül vagy otthon, beszélgess hangosan. A nyelv egy gyakorlati dolog, amit elméletben nem lehet teljesen megtanulni.
2013. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézzél sorozatokat németül! :)
2013. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy mióta tanulod, az számít, mennyit foglalkozol vele. Pl. nekünk a suliba 5 németünk van egy héten, vannak osztálytársaim akik alig tudnak valamit, mert nem érdekli őket, nem foglalkoznak a némettel, csak a suliban elvártakat megtanulják úgy ahogy. Viszont vannak olyan oszt.társaim is, akik szeretik a nyelvet, részt vesznek valami hozzá kapcsolódó tevékenységben is (pl. német színház) vagy egyszerűen otthon pluszba foglalkoznak vele, német zenét hallgatnak meg ilyenek. Nekik nagyon jól megy. Én is jó vagyok, de magamat azért nem veszem az utóbbiba bele, mert nekem apám német, ez nagy szerepet játszik ebben. Na meg alapból is van akinek jó a nyelvérzéke, van akinek nem. Szerintem te nem kedveled különösebben a német nyelvet (de szólj ha tévedek) és nem foglalkozol vele, csak amennyit muszáj a suli miatt. Ha megszeretnéd, könnyebb lenne. Egyszer már válaszoltam egy olyan kérdésre GYK-n, hogy hogyan szeresse meg az illető a nyelvet. Olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__43787..

A 10, 11, és 13. válasz az enyém.

2013. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De, én nagyon szeretem a németet :) Rengeteg német zenét hallgatok és felvettem iskolában a német fakultációt is, heti két órában emelt szinten tanuljuk. A nyelvtan az nagyjából oda-vissza megy, a szavak névelőjével és többesszámával van csak gondom, még a rendhagyó igék 80%-át is tudom. De ha német sorozatot/filmet nézek, egy szót se értek belőle a hadarás és az -en és más szóvégek elharapása miatt. Voltam kint Németországban 1 hónapot még két éve tanulás céljából de a köszönésen és ezeken felül nem sok újra tettem szert (tény, hogy akkor még a tudásom közel állt a nullához). A német zenékből is (pl. Rammstein, OOMPH, Frittenbude) sokat hallgatok.
2013. jún. 20. 15:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor próbálj úgy zenét hallgatni, hogy közben a szövegét is nézed, német filmeket, sorozatokat szintén így. Előbb-utóbb hozzá fogsz szokni, hogy ők így beszélnek. A névelőjét és többesszámát én sem tudom rengeteg szónak, sokszor még a németek is elrontják. Próbáld meg a névelőkre vonatkozó szabályokat ( [link] ) megtanulni, bár sok a kivétel és sok a szabály. Egyébként ha sokat hallasz egy szót megtanulod akaratodon kívül is a névelőjüket. Azt mondtad a nyelvtant tudod oda-vissza, tehát akkor tudod a ragozásokat is. Ha egy szót hallasz/látsz ragozva abból megtudod a névelőjét is. A többesszámukat is nagyjából ki lehet találni, de arra is azt mondom, ha sokat hallod, meg fogod tanulni. De ha néha elrontod, az sem baj (ha nem vizsgáról, dolgozatról van szó, hanem sima beszélgetésről németül), tényleg a németek sem mindig tudják, ahogy pl. a ragozásokat sem, helyesírásról meg ne is beszéljünk.. A kedvencem a "v" és a "f", mikor ilyen szavakat alkotnak: fon (von) vagy vest (fest).
2013. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs a sok üres helyért az előző kommentembe, nem tudom ezt hogy sikerült :D
2013. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!