Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a német mondat:...

Mit jelent ez a német mondat: "Die können sollen, müssen auch wollen dürfen. "?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 21:31
 1/6 TejfölJóska válasza:
100%
Erről így nagy hirtelen annyit tudok mondani, hogy ezek egy mondatba foglalva a német segédigék... szóval szerintem nincs igazán értelme. Legalábbis nekem irreálisnak tűnik, hogy egy mondatban ennyi ige legyen. Persze ettől még jelenthet valamit, nincs kizárva.
2013. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy ezek a segédigék, de van értelme, csak nem tudom pontosan mi. A lényege valami olyasmi lehet, hogy amit tudni kell, azt muszáj szabad akaratból (csinálni). Csak nem épp így van leírva, ezért nem tudom hogy lefordítani. De amúgy ez egy jó kis szöveg utolsó mondata:


Wenn ich nur darf, wenn ich soll

aber nie kann, wenn ich will,

dann mag ich auch nicht, wenn ich muss.

Wenn ich aber darf, wenn ich will,

dann mag ich auch, wenn ich soll,

dann kann ich auch, wenn ich muss.

Denn schließlich:

Die können sollen, müssen wollen dürfen.

2013. júl. 13. 11:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs, ott meg az utolsó mondatból kihagytam az "auch" szót.
2013. júl. 13. 11:10
 4/6 anonim válasza:

Szia. Lehet már nem aktuális, de nyers forditásban igy tudtam leforditani a verset. Sajnos már 5 éve nem forditottam németröl magyarra mert benne élek. Szoval a nem magyar kifejezésekért elnézésedet kérem igy látatlanban. Azért remélem tudtam segiteni. Üdv

Valamint persze a vers:


Hogyha szabad és kell,

de nem tudom akkor nem is akarom,

akkor nem is szeretném, ha muszáj.

De ha szabad és akarom,

akkor szeretném is és kell is,

akkor tudnám is, ha muszáj lenne.

Hiszen végülis:

Akiknek tudniuk kell, azoknak akarni is szabad.

2013. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, amúgy értem a szöveget (ez nem vers), csak az utolsó mondat a lényeg. A szöveget azért írtam le teljes egészében, mert segíthet megérteni a kérdéses mondatot. A te fordításodnak mi érelme? Már bocs, nem kötekedni akarok, köszönöm, hogy szántál rá időt, de annak, hogy "Akiknek tudniuk kell, azoknak akarni is szabad." mi értelme? Amúgy a szöveg többi része ezt jelenti:

Ha csak akkor szabad, amikor kell,

de sose tudom, ha akarom,

akkor akkor sem szeretném, ha muszáj.

De ha szabad, amikor akarom,

akkor akkor is szeretném, ha kell,

és akkor is tudom, ha muszáj.

Tehát:

?????

2013. júl. 17. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt jelentheti, hogy akiknek tisztában kell lenniük dolgokkal, azoknak akarniuk is szabad dolgokat.


Még érthetőbben, ha elvárnak tőled valamit, akkor te is elvárhatsz valamit.

2013. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!