Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy tolmács hány nyelven beszél?

Egy tolmács hány nyelven beszél?

Figyelt kérdés
nem olyanra gondolok, aki csak egy nyelvet fordít, hanem mint pl. a tolmács című filmben.
2014. febr. 21. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A filmet nem ismerem.


Ahhoz, hogy valaki tolmács legyen, elég ha egy nyelvet tud az anyanyelvén kivül.

De vannak, akik akár 5-10-15 nyelven is tudnak.

2014. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lomb Kató volt a világ első szinkrontolmácsainak egyike. Ő így írt magáról:


„Hogy hány nyelven tudok? Anyanyelvem csak egy van: a magyar. Az oroszt, németet, angolt, franciát elég jól tudom ahhoz, hogy bármilyen kombinációban rögtönözve tolmácsoljam vagy fordítsam. Spanyolhoz, olaszhoz, japánhoz, kínaihoz, lengyelhez kicsit hozzá kell készülnöm: ilyenkor saját naplófüzeteimnek ezeken a nyelveken írt részeibe szoktam belelapozgatni. A svéd, norvég, román, portugál, holland, bolgár és cseh irodalmat olvasom: az írott – politikai vagy műszaki – szövegeket fordítani tudom.”

2014. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a tolmácstól függ. A legtöbb két nyelvet beszél az anyanyelvén kívül, az ELTE fordító-tolmács MA képzésére is két nyelvvizsgával lehet jelentkezni, de egyetlen idegen nyelvvel is el lehet helyezkedni.

De sok tolmács beszél ennél jóval több nyelvet, hiszen minél többet ismernek, annál nagyobb az esélyük arra, hogy jó munkát és magas fizetést kapnak, sokan pedig egyszerűen a nyelvtanulás öröméért tanulnak meg egyre többet és többet, lásd a feljebb említett Lomb Kató.

2014. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!