Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Help! Hogyan fordítanád ezt a...

Help! Hogyan fordítanád ezt a Beatles dalcímet:"I should have known better with a girl like you"?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosabbnak kellett volna lennem egy olyan lánnyal, mint te.
2009. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát ezt nem gondoltam. A google fordítója is egészen mást ír,(Tudnom kellett volna jobban egy lánnyal, mint te " de ott néha kritikán aluli dolgok vannak...Pl. a drivert csökönyösen sofőrnek fordítja...Az előbbi idézet minden szavát értem külön-külön, csak az egészet nem!
2009. dec. 15. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a driver nem csak meghajtót hanem sofőrt is jelent


Beatles rulez

2009. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A google azért nem jó, mert az első szütári jelentést adja meg a szavakhoz, az meg nem mindig illik oda. Akkor már inkább a kéziszótár+logikus gondolkodás kombóval próbálkozz, jobb lesz az eredmény.
2009. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a driver nem csak meghajtót hanem sofőrt is jelent


Beatles rulez


Tökéletesen igazad van! Csak akkor van baj, amikor a fordító program pl. a hangkártya meghajtó helyett, a hangkártya söfőrjét adja ki fordításképpen...Legjobb lenne persze megtanulni angolul, én is tudom, de mi a fenének raknak fel olyan fordító programot, amely nagyon gyakran bődületes sületlenségeket fordít? Egészen elképesztő dolgokkal volt szerencsém találkozni! Lehet, hogy gyűjteni fogom, mint egykori tanárom a diák aranyköpéseket...

2009. dec. 15. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért tesznek fel ilyen fordító programot, mert ennél jobb instant fordító nem létezik. Nagyon jó fordítást meg nem is akarnak csinálni, mert akkor a fordító irodák, fordítók járnának rosszul. Egy gép nem tudja értelmezni a szövegkörnyezetet egyébként is.
2009. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!