Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért evidens, hogy kétnyelvű...

Miért evidens, hogy kétnyelvű házasságban mindig a magyar fél tanuljon meg a másik nyelvén? Vagy tudtuk ellenpéldát, amikor a külföldi megtanult magyarul?

Figyelt kérdés

Én pl. tudok. Ismerek egy angolt, aki tökéletesen megtanult magyarul. Meg még párat, de általában nem ez a jellemző.


(Azzal a legendával ne gyertek, miszerint "a magyar a világ legnehezebb nyelve". Nemzetközi besorolások szerint nem számít különösebben nehéznek.)


2014. jún. 4. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én tudnék ellenpéldát, és szerintem nem törvényszerű, amit mondasz... ha a család nem Magyarországon él, akkor persze kevésbé valószínű, hogy a nem magyar fél megtanulja a magyart. Meg ha a magyar fél olyan külföldivel jön össze, akinek egy világnyelv az anyanyelve, akkor mindkettőnek kényelmesebb inkább azt beszélni, mint a "kevésbé hasznos" magyart. (Ezt a kevésbé hasznost persze csak úgy értem, hogy a magyarral kicsi országunkon kívül sehol nem boldogulsz, míg pl. az orosszal... szóval érted.)
2014. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudok.. Volt egy kubai munkatársam, 8 év alatt folyékonyan megtanult magyarul. Volt egy német munkatársam, ő is folyékonyan beszéli a magyart.

Persze azért is mert itt lakott, ide nősült, és itt dolgozott.

2014. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy az lenne,de szerintem inkább azon múlik,hogy hol élnek majd közösen , illetve amikor megismerkedtek melyik beszélte a másik nyelvét jobban.
2014. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Enyhe frusztrációt érzek a kérdésben. Ami egyébként totális hülyeség, alaptalan.

Én külföldön élek, nagyon valószínűtlen, hogy magyar párom lesz valaha is. De én nem szeretném ha majd ő tanulna meg magyarul, nem szeretem ezt a nyelvet, egyáltalán nem olyan kifejező, színes, mint ahogy arra el szokott mindenki élvezni.

2014. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:
100%
Ez szerintem teljesen hülyeség és valótlan. Az ember annak az országnak a nyelvét beszéli, ahol él. Aki Mo.n élő ide házasodott külföldi ismerősöm, az kivétel nélkül beszél magyarul. (Akcentussal, persze.)
2014. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

# 4/5

Akkor miért jársz magyar oldalakra, miért beszéled tovább is, miért nem igyekszel mihamarabb elfeledni?

2014. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is azt a nyelvet fogja megtanulni a nem odavalósi fél, ahol laknak. A férjem külföldi, Magyarországon laktunk 10 évig és ott megtanult magyarul.

De ha valakik kezdettől egy harmadik nyelven (pl angolul) beszélnek, nem hiszem, hogy rákényszerül akármelyik fél, hogy megtanulja a másik nyelvét.

2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tőlünk keletre-délkeletre élő népek elég barbárok ahhoz, hogy ne akarjanak megtanulni magyarul, hacsak nincsenek rákényszerítve/-rülve (tisztelet a kivételnek). A tőlünk nyugatabbra élőknek meg nem igazán van szükségük a magyar nyelv ismeretére.


#4: Az, hogy Te nem vagy képes kihasználni nyelvünk kifejezőképességének lehetőségeit, az nem azt jelenti, hogy a magyar nem is alkalmas erre. Nincs még egy olyan nyelv, amelyben ennyire lehet játszani a szórenddel, ennyire sok lenne a szinoníma, ennyire árnyaltan lehetne fogalmazni, és ennyire ízesen lehetne káromkodni :)

2014. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Enyhe frusztrációt érzek a kérdésben. Enyhe frusztrációt érzek a kérdésben. Ami egyébként totális hülyeség, alaptalan. "


Tul. képp egy másik kérdés ihlette. Lehet, hogy igazad van egyébként.



"Én külföldön élek, nagyon valószínűtlen, hogy magyar párom lesz valaha is. De én nem szeretném ha majd ő tanulna meg magyarul, nem szeretem ezt a nyelvet, egyáltalán nem olyan kifejező, színes, mint ahogy arra el szokott mindenki élvezni."



Egy nyelv annyira kifejező, amennyire megtanulod. Minden nyelv ugyanannyira "kifejező", úgyhogy hülyeség ezen versenyezni meg összehasonlítgatásokat végezni. A nyelv a gondolataink kifejezésének eszköze, így valójában a használókon múlik, mennyire "kifejező". Mivel Mo.-n is van ugyanakkora az átlag IQ, mint mondjuk Angliában vagy Németországban, ezért itt is szükség van ugyanakkora kifejezőerőre :)



"A tőlünk keletre-délkeletre élő népek elég barbárok ahhoz, hogy ne akarjanak megtanulni magyarul, hacsak nincsenek rákényszerítve/-rülve (tisztelet a kivételnek)."


Ezt a marhaságot meg honnan szedted? Fajelmélettel jössz és barbárságról beszélsz? A Mein Kampf-ból meríted a világnézetedet?



Ismerek történetesen egy új-zélandit, aki megtanult magyarul. Eléggé délkeletre van?



"Nincs még egy olyan nyelv, amelyben ennyire lehet játszani a szórenddel, ennyire sok lenne a szinoníma, ennyire árnyaltan lehetne fogalmazni, és ennyire ízesen lehetne káromkodni :)"



Nincs még egy hozzászólás, amiben ennyi buta közhelyet és marhaságot soroltak volna fel :)

2014. jún. 4. 21:58
 10/11 anonim válasza:

Szerintem azt a nyelvet kell megtanulnod, amelyik országban élsz. Akárhány külföldit ismerek, mindegyik megtanult valamennyire magyarul, még ha nem is tökéletesen.

Apukám anno itt tanult, kb 20 éve nem él már itt, mégis beszél még magyarul :)

2014. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!