Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában megértik az angolt?

Ausztriában megértik az angolt?

Figyelt kérdés
Megyek síelni ausztriába, és németül nem nagyon tudok, csak egy kicsit. Angolul viszont jól beszélek. Ott ugye tudnak angolul? Gondolom sípályán tudniuk kell. Szóval akkor nem leszek gondban?
2010. jan. 9. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Igen, megértik, főleg ilyen területen. Persze nem mindenki tud, de jóval többen, mint itthon.
2010. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A német anyanyelvűek közül viszonylag kevesen tanulnak meg angolul.

De turistacentrumokban, pl. sípályáknál biztosra veheted. Elvégre ott a külföldiek ellátására alapoznak.

2010. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

15:38-as: ezt honnan veszed? "A német anyanyelvűek közül viszonylag kevesen tanulnak meg angolul. "


Jobb, ha tudod, hogy a német nyelvterületen mindenki tanul angolul, és még az iskolázatlanabbak is kimondottan jól beszélik - kivéve az idösebbeket (50 felett), ott vannak, akik nem tudnak más nyelven. De ezen kivül majdnem mindenki beszél emelett még egy idegen nyelvet - tehát a német mellet még kettöt vgy többet.

2010. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Elnézést, hogy ilyet mondok, de Németországban a se**edet is

kinyalják, ha tudsz angolul. A kérdésre válaszolva, igen turistákat fogadó helyeken biztosan tudnak angolul :)

2010. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem eddig mindenki automatikusan angolul válaszolt ha angolul kezdtem a mondókámat.
2010. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is az a tapasztalatom, hogy német nyelvterületen tudnak angolul.
2010. jan. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!