Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a nehezebb nyelv?

Melyik a nehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen írják, hogy a szlovák a világ legnehezebb nyelve, a magyar pedig a második helyen áll. Szlováknak egy kicsit ismerem a ragozási módszereit, szerintem a magyar nehezebb, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

2014. aug. 11. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Sokkal nehezebb a magyar, de még a lengyel is. És a spanyolt se hagyjuk ki...
2014. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szlovákiai magyar vagyok, anyanyelvem a magyar, de persze szlovákul is meg kellett tanulnom. Máig nem tudok rendesen szlovákul ragozni. De ha kívülállóként nézem, akkor szerintem a magyar sokkal nehezebb.
2014. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy a busman, mert ott van egy kiegészítő nyelv a hangsúlyozáshoz, ami kattogásszerű hangokból áll.
2014. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy nyelv mennyire nehéz, az nagyon függ attól, hogy a nyelvet tanulónak mi az anyanyelve. Pl. egy lengyel biztosan nem találná nehéznek a szlovák nyelvet. Van itt nálunk egy horvát kollegina, kérdeztem tőle, hogy boldogult a szlovákkal, azt mondta, hogy szavakat tanult, de amúgy csak ragadt rá. Nem járt tanfolyamra, tanárhoz, semmi ilyesmi. Amennyire én meg tudom ítélni folyékonyan beszél.


Egy angol anyanyelvűnek (szerintem az ilyen listák főleg rájuk vonatkoznak) viszont rendesen meggyűlhet vele a baja, hiszen teljesen más nyelvtani struktúrák, vannak benne mint amit megszokott és a hangkészlete is jórészt különbözik. Ez persze ugyanúgy igaz a magyarra is.


Nekem magyarként (angol és német után most tanulok szlovákul) szintén elég nehéz. A szlovák nyelvtan nagyon durva és tele van kivétellel. De szerintem nem lenne fair az anyanyelvemmel összehasonlítani. Maradjunk annyiban, hogy egyik sem könnyű.


Egyébként az ilyen listákban a kínai (mandarin) szokott még nagyon elöl lenni. Nekem egy kínai kollégám azt mondta, hogy ha csak beszélni akarsz megtanulni, akkor a kínai nem különösebben nehéz nyelv. Alig van nyelvtana, elég ha csak egymás után dobálod a szavakat. De ha írni is meg akarsz tanulni, akkor felkötheted a gatyát :) Megjegyzem, nekem a kiejtés elsajátítása is lehetetlen feladatnak tűnik.

2014. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Én azt olvastam, hogy a koreai a világ legnehezebb nyelve, minden más anyanyelvűnek azt tart a legtovább megtanulnia. Csak a japánoknak könnyebb egy kicsit, de nekik is csak azért, mert a koreai szókincs kb. annyiban egyezik a japánnal, mint a magyar a némettel, meg van pár nehezen felismerhető, hasonló alapszó, pl. ami japánul úgy kezdődik, hogy "do-" az általában koreaiul "ttko-" meg ilyenek.
2014. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Brit tudósok készítettek egy kutatás arról hogy melyik a legnehezebben6legkönyebben megtanulható nyelv. Ezekre emlékszem:

Legnehezebben megtanulható:

1.szlovák

2.magyar

3.finn

10.német

Legkönnyebben megtanulható:

1.spanyol

2.angol

2014. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

"Brit tudósok készítettek egy kutatás arról hogy melyik a legnehezebben6legkönyebben megtanulható nyelv. Ezekre emlékszem:

Legnehezebben megtanulható:

1.szlovák

2.magyar

3.finn

10.német

Legkönnyebben megtanulható:

1.spanyol

2.angol"


Uhum... és milyen anyanyelvet vettek alapul? :)

Mi alapján, mikre/kikre alapozva sikerült ezt a sorrendet felállítani?

2014. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem azt állapították meg hogy melyik a legnehezebb/legkönnyebb hanem azt hogy általánosan melyik nyelvet nehezebb6könyebb megtanulni, gondolom több anyanyelvi területről gyűjtöttek infót.
2014. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!:-)
2014. aug. 15. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy legnehezebb nyelv. Nekem, neked, mindenkinek más a nehéz és más a könnyű.
2014. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!