Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol mellé melyik nyelvet...

Angol mellé melyik nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

A németet és a franciát néztem ki. Mindkettõ nagggggyon tetszik, szóval nem tudok választani. Tapasztalatok?

Köszi elõre is!



2014. aug. 21. 21:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
francia
2014. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha németet tanulsz, akkor a kettő tudásával már nagyon könnyű megtanulni utána a hollnadot, svédet, dánt, norvégot is. Az a kérdés milyen céljaid vannak a jövőben. Ha Francia, svájci területre szeretnél menni, akkor francia, ha inkább a német vagy északi területek, akkor a német. De az sem rossz, ha az angol mellé valami nagyon ritka nyelvet tanulsz meg, amit kevesen beszélnek itthon.
2014. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondolkozom még az olaszon és a hollandon is, de azokat.már francia/német után. Elképzeléseim az elhelyezkedéssel nem nagyon vannak, ezért nehéz a választás
2014. aug. 21. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a három nyelv közül az olasz a könnyebb, utána a német és a francia végül a legnehezebb. Ha ez is számít.
2014. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy francia után az olasz könnyebb
2014. aug. 21. 22:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Franciában ugyan kezdő vagyok, de annak elég nehéz a nyelvtana (mindennek neme van, igeragozás, plusz nem tudom kiejteni az orrhangokat). A német is nehéz, de ha már itt tartunk, az angol is. Nekem a német sokkal könnyebb volt az angolnál (leszámítva a nemeket, oly felesleges, grrr), azt szoktam mondani, előző életemben bizonyára német volt az anyanyelvem s nem felejtettem el teljesen... Plusz tetszik is, nem tudom, miért. Úgyhogy ilyen egyéni jellemzők is számítanak.

Az olasszal ugyanott állok, mint a franciával, de sokkal könnyebbnek tűnik, bár megvannak a misztikus kis dolgai, amikor nincs szabály, hanem azt használják, ami "jobban hangzik" :D De legalább a kiejtés egyértelmű, akárcsak a németnél...

Így, hogy egyikre sincs nagyobb szükséged, nehéz... :-/

2014. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (: azt hiszem egyszerre tanulom.mindkettõt
2014. aug. 22. 00:25
 8/11 jonyka01 ***** válasza:
100%

Nyelvcsaládokban gondolkodj. Azt döntsd el, hogy új nyelvcsaládból tanulnál valamit, vagy maradsz a germánnál (mint az angol is).

Ha maradsz, akkor természetesen német, azután pedig könnyebbek az északi országok nyelvei (ahogy fentebb is írták)


Ha váltasz nyelvcsaládot, latin családból talán a franci éri meg leginkább (talán azért is, mert a franciáknak akkora az egójuk, hogy ők mást nem tanulnak), vagy az olasz.

A szláv nyelvekről most ne is beszéljünk, nem hiszem, hogy szívesen tanulnál oroszul, ukránul vagy szerbül.


Viszont nem tanácsolom, hogy egyszerre két nyelvcsalád képviselőjét tanuld (német és francia egyszerre). Csak sorban, hogy ne zavarodj össze a két külömböző nyelvtannal.

2014. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És melyikkel érdemes kezdeni?
2014. aug. 22. 16:24
 10/11 jonyka01 ***** válasza:

Szerintem ha az angol megy, próbálkozz előbb a franciával.

Ha többet is akarsz tanulni, akkor ne halmozd a nyelveket családon belül (8 as voltam)

2014. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!