Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen kimondani...

Hogyan kell helyesen kimondani: "google. Gmail" -t?

Figyelt kérdés
A . az pont!
2010. jan. 28. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
gúgl dzsímél?
2010. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát a környezetemben mindenki Gémélnek ejti. Dzsímélnek én még sohasem hallottam, sőt egy munka kapcsán amikor felhívtak, akkor is azt mondta az úr, hogy a gémél-es e-mail címre küldjem az adatokat. A Goggle az valóban gúgl
2010. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*google na :)
2010. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
gógl géméjl
2010. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
oo=ú pl. Grovve:=grúv. Tehát Google=Gúgl
2010. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*groove
2010. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a google-t én gógl-nek mondom, de az nem helyes..

A gmailt meg gémél-nek, mindenki így mondja az én környezetemben is, viszont egyszer jól rámpirítottak, hogy az dzsímél. Akkor kezdtem el gondolkozni, hogy tényleg dzsímél, merthogy nem magyar...De én maradok a gémélnél szerintem, akinek meg nem tetszik, az mondja dzsímélnek :)

2010. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én guglinak mondom :D

Gmailtmeg gémélnek. Nem biztos,hogy helyes, de én így mondom és mindenki érteni szokta.

2010. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Még mielőtt valaki megróna érte, hogy a "gmail"- miért nagy "G" -vel irtam, ez a gép szűleménye.

Tegnap hallottam a rádióban a dzsimél kiejtést-amit még mostanáig nem - ezért is a fennti kérdés.

Amint láthatjátok a a vélemények különbözők.

Kiváncsiság képpen beirtam a "webforditó.hu"-ba és meghallgattam legalább tizszer MIKE-t és MARY-t is. Megvallom őszintén én nem értettem, ahogyan kimondják a google gmail-t.

Az érdeklődők válaszait köszönöm.

2010. jan. 28. 12:30
 10/17 anonim ***** válasza:
én még eddig mindenkitől csak dzsímélnek hallottam és én is így használom :D a google-t meg gúg(ö)l-nek mondom:D
2010. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!