Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az jó dolog, ha már zavarnak...

Az jó dolog, ha már zavarnak a magyar feliratok egy angol nyelvű filmnél?

Figyelt kérdés

Tehát egy ideje tanulom az angolt és már egyre több szó és mondat van amit megértek. Nemrég vettem észre,hogy kezd zavarni,hogy angolul hallom és magyarul van felírva. Gondolom az agy nehezen tud egyszerre nehezen tud két nyelvre figyelni.

Hasonló tapasztalat?


2014. nov. 17. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb az zavar, hogy a magyar forditas/feliras sokszor elter az eredetitol.
2014. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem nézed angol felirattal, ha zavar a magyar?
2014. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(mert sok helyen sütve van bele)


Engem is zavar. Rájöttem, azért mert két különböző nyelvcsalád, így tök más mondatszerkezet, szóhasználat, hangulat festő szavak...a kettő közt ugrálni meg olyan mintha két csatornát néznél egyszerre.

Ezen kívül vagy a cselekményt nézed, vagy olvasol, a kettő eggyütt megerőltető.

2014. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egyszerre követni a két nyelvet mert totálisan különböző a mondatszerkesztés, a tipikus mondások stb. Vagy olvasom és nem akarom hallás alapján érteni vagy hallgatom és néha csekkolom hogy kb jól értettem e, de a folymatos követése mindkét nyelvnek nekem nem megy.
2014. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na erre gondoltam én is.

Egyébként persze,szeretném már tisztán angolul nézni,de olyan filmnél,amit még nem láttam,nem szeretném kihagyni a lényeget:) Annyira meg még nem megy,főleg,mikor pörög a nyelvük. Ism.terjesztő műsorokkal már többé kevésbé boldogulok.de azért egy normál beszéd azért más.

2014. nov. 18. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Így tovább....nekem két év ilyen után már az is okés volt, ha az ír parasztbácsi hadart.
2014. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!