Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a szó, hogy...

Bob76xd kérdése:

Mit jelent az a szó, hogy fajvédő?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt a szót soha nem hallottam, a haverom oda adott nekem egy linket, hogy nézzem meg. Ti mit gondoltok erről a fajvédő szóról ?



2014. nov. 27. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem gondolok róla, eddig is ismertem.
2014. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Én is ismerem, semmi új nincs benne.

"Magyarul" kb. rasszistát jelent. A fajvédő a saját fajtáját (nemzetét, népét, bőrszínét ritkábban vallását, eszméit) szeretné uralomra vinni tűzzel-vassal, mások kiirtásával vagy elnyomásával.

Így már érthetőbb, kedves kérdező? :)

2014. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Az ember olyan alapon gyilkolja le az állatokat és eszi meg őket, hogy azok valamelyik nála alacsonyabb rendű fajba tartoznak, ezért fontosabbnak tartja a saját életét, mint az állatokét.


A fajvédők elutasítják azt, hogy az ember egy tovább nem tagolható faj, és azt mondják, hogy több fajból áll az ember, pl. feketék, fehérek, mongoloidok, és ezzel megteremtik a lehetőséget, hogy az egyik, hasonlóan a fentebb említett példához, felsőbbrendűnek tartsa, egyébként kivétel nélkül mindig a saját fajtáját.


pl. Hitler faji alapon döntött milliók kivégzéséről.

2014. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

Ugyanaz, mint a fajgyűlölő, csak nem azt mondod hogy pl. a feketéket utálja, hanem hogy a fehéreket isteníti.


Persze a kettő ugyanaz, csak az előbbi specifikusabb egyetlen utált rasszra, míg a fajvédő az összes másikat egyaránt utálja.


(és nyilván, ha azt mondod, hogy tisztességes fehérek ne keveredjenek a színesbőrűekkel, ne vehessék el tőlük a munkát a bevándorlók, stb. vagy azt, hogy a másik rassz lop/csal/hazudik/paráználkodik, lényegében egykutya.)

2014. nov. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!