Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán: Mikor szokták használni...

Japán: Mikor szokták használni ezeket a kifejezéseket?

Figyelt kérdés

-chan, -san, -desu, -sama

Nii-san, Onii-chan?

a sant azt idősebbeknél használják nem?



2015. jan. 11. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

chan : az kedvesebb jelző, azt hiszem kereszt nevek után szokták


san : lányoknál használják kereszt és vezeték névnél egyaránt


desu: - ezt most hirtelen nem tudom


sama: tisztességesebb jelző, aki így hívja a másikat, az a személy magasabb fokozaton van ( pl egy alóbb éves sulis, a végzőst, de szokták a fiatalabbik testvér az idősebbet)


Nii-san, Onii-san: idősebb fiú testvér megszólítása

2015. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
arigato^^
2015. jan. 11. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló válasza nem jó... -_-


-chan: nagyon becézős, főleg lányok neve után teszik, de lehet akár kisfiú neve után is. Olyan, mintha nálunk az Istvánból Pistike lenne.


-kun (erre nem kérdeztél rá, de ide tartozik): ez is egyfajta becézés, de nem annyira "gügyögős", ezért inkább fiúk neve után teszik, illetve főnökök és tanárok lányok neve után is szokták. Mintha Istvánból Pisti lenne.


-san: NEM csak nők neve után!!! Mindenki neve után lehet, olyan ez, mint nálunk az "úr"/"asszony". Amíg nem vagy valakivel baráti viszonyba, ezt használd.


-sama: a legudvariasabb névutó, ritkábban használják. De nem ezt használják felsőbbévesnél, az a "senpai"


A nii-san vagy onii-chan viszont tényleg báty becézése.


A "desu" meg nem névutó, hanem az udvarias ragozású mondatok nagyon sokszor így végződnek, de nem nagyon lehet megfeleltetni magyar szónak.

2015. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) tényleg a kun-t ki hagytam, köszi
2015. jan. 11. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
lényegébe ugyan azt írtad le csak kiegészítetted...
2015. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ugyanazt írtam le. Olvasd el még egyszer, ha elsőre nem megy a szövegértelmezés.


Ugyanis csomót kijavítottam, pluszba beleírtam, pl.:

-a -chat-t nem csak keresztnevek után lehet írni, és kimaradt, hogy ez nagyon becézős

-a -san-t nem csak a lányoknál használják!! És hogy ez a leggyakoribb tiszteletteljes megszólítás.

- a desu-t nem is tudtad

- sama: nem is felsőbb éveseknél használják


Egyedül a nii-san/onii-chan-t találtad el jól.

2015. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!