Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok segtetek választ...

Angolosok segtetek választ adni erre a pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Otthon tanulom kb 2-3 hónapja az angolt és mivel nincs aki elmagyarázza és nem találok mindig választ így akad néhány kérdésem. Legyetek szívesek segíteni.


1. Nagyon sokáig nem tudtam h milyen igék után kell tárgyat tenni, illetve h kötelező-e. Aztán tudtam meg h ezek tárgyas vonzatú igék. Ezekből sok van ? Ha nem letudnátok írni őket vagy elküldeni egy oldalt ahol fennt van az összes mert én nem találtam.


2. Az ismerkedés angolul jelenbe, múltba és jövőbe.

Pl : Szeretnélek megismerni/Ismertük egymást/Ismerni fogjuk egymást(vagy megfoglak ismerni)/Ismernek téged. Ezeket fogalmam sincs hogy kell angolul írni, azt tudom h a to know ismerni, szóval a szeretnélek ismerni az I would like to know you. De ebbe sem vagyok biztos.


3. Sad és said kiejtése között van külömbség ?


4. Smink nélkül angolul : without make up vagy without make up on ? Mert már az utóbbit is hallottam 1x.


5.Tudtok oldalt ahol fennt van az összes of és for elöljáró szóval ellátott igék ?


6. Üdvözletemet küldöm a barátidnak vagy üdvözlöm a barátaidat angolul. Egyszer ha jól emlékszem azt olvastam h : I send my regards to your friends : és a nevek ha megakarom őket nevezni. De nem vagyok biztos benne.


7. Tudtok olyan oldalt ahol fennt vannak az olyan mondatok amiket be kell magolni, mert azokra nem érvényesek a nyelvtani szabályok ? Pl I was born. Ezt pl nem értem miért kell was ? A mondatba nincs létige, és még csak nem is folyamatos múlt. Másik példa : megváltoztam/ I'm changed vagy I changed, you changed/you're changed ?


8. Like vagy As ? Valahol azt írták h like akkor ha képletesen, nem szószerint értjük a hasonlítást és as akkor ha szószerint ő tényleg olyan, olyan volt stb. A like-ot használják úgyra is ? Pl Úgy dolgozol mint egy öregember.

Most egy elég hülye példát fogok hozni, nem is nagyon reális max hírességeknél mert nekik általába 2 nevük van az eredeti és a megváltoztatott énekes név. De mivan akkor ha valakinek 2 neve van, az eredeti neve pl János, aztán felvett mégegy nevet és az Tamás, ez legyen a komikus neve, és mindenki így ismerni, tudják h eredeti neve János, de mégis mindenki Tamásnak szólítja, és ismerik h hogy lett belőle komikus stb. És mivan ha pl valakinek ő szimpatikus és szeretne találkozni/barátkozni/ismerkedni vele és azt mondja neki. Pl Nem úgy fogok rád nézni mint Tamásra. Úgy fogok rád nézni mint Jánosra. Sajnálom, jobb példát nem tudtam felhozni remélem érthető. A lényeg h ebben az esetben a mint az most like vagy as ? mert lényegében mind kettő ő. És ha már itt tartunk akkor fordítsátok le amit írtam mert nem tudom mi az angol megfelelője a ra,re ragnak. Amit mondtam Nem fogok rád nézni úgy mint JánosRA.



2015. jan. 17. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem könyvekből tanultam angolul, így nem tudok az összes pontra válaszolni sajnos.


2. Amit írtál az azt jelenti, hogy szeretnélek ismerni, teljesen helyes mondat. De a "know someone" azt jelenti hogy ismersz valakit, tehát az kvázi a végkifejlet. A megismerni valakit inkább hogy "to get to know someone".


3. Said = szed, sad = szeeed (hosszú e-vel)


4. Mindkettő helyes (smink nélkül / smink nélkül rajta)


6. Ez egy nagyon választékos megfogalmazás. :) Levélben/nyelvvizsgán tökéletes.


8. "I will not remember you AS János".


Ha úgy mondanád hogy "I will not remember you LIKE János" úgy a "mint János" azt jelenti hogy János máshogy emlékezik terád mint ahogy én.


Hogy a ragokat hogy kell lefordítani azzal ne törődj, mivel az angol nyelvnek teljesen más a logikája. Az igék után lévő prepozíciókat tanuld meg, amelyiknél van.

2015. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :D
2015. jan. 17. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!