Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesírás és ékezetek. Miért...

Helyesírás és ékezetek. Miért akad ki ezeken mindenki?

Figyelt kérdés
Oké, persze értem tényleg vannak olyan helyesírású emberek ami már felidegesíti az embert, de pl ha valaki itt kitesz egy kérdést ékezetek nélkül,(amiben egyébként az ékezeteken kívül semmi helyesírási hiba nincs, és a kérdés is normális hangvételű+oda is írta, hogy telefonról van és nincs kedve bepötyögni az ékezetes karaktereket) akkor miért nem a kérdésre válaszol senki, hanem oda írják, hogy tanuljon meg helyesírni stb, és ezeket a válaszokat még fel is pontozzák. Egyre több kategóriában veszem ezt észre és már kezd nagyon elegem lenni a nyelvtanhuszárokból.

2015. febr. 5. 19:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
25%
Mert nincs jobb szórakozásuk.
2015. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem szokott érdekelni vagy zavarni ha valaki ékezet nélkül ír, de magamtól nem sajnálom az időt, hogy rendesen, ékezetes karakterekkel írjak bármilyen eszközről. A végén a "bocs az ékezetek miatt, telefonról vagyok" mondat viszont zavar. Okos eszközök korában élünk, mindenről lehet magyarul írni, ne kezdjen indokokat keresni, amiért lusta ékezetes karakterekkel írni.
2015. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem sem szokott zavarni, sőt valamikor már észre sem veszem, hogy nem írt ékezetet, az zavar mikor mindenki ezzel foglalkozik, ahellyett,hogy válaszolnának a kérdésre.
2015. febr. 5. 19:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha más hiba nincs benne, akkor már annak is örülni kell. Ha lusta, hát lusta, de legalább nem írja, hogy "elkell menni" meg hasonlókat. Szóval nem tetszik, mert kicsit nehezebb is olvasni ékezet nélkül, de ennyi még belefér. (Tegyük fel, hogy nem tudja, hogyan kell magyar billentyűzetkiosztást telepíteni a kínából rendelt Androidos kütyüre, vagy hasonló oka is lehet.)
2015. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki elvárja, hogy válaszoljanak a kérdésére, az tisztelje már meg a válaszolókat azzal, hogy ne kelljen még dekódolni is a kérdését.
2015. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem zavar, amíg olvasható.

Ha valaki csupa nagybetűvel ír ékezet nélkül, az már zavaró tud lenni.

2015. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
4-es! Felpontoztam a válaszodat, de te viszont a Kínát kis betűvel írtad...
2015. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ékezet nélkül nem zavar a szöveg,de helyesírási hibával a kérdező/válaszoló egy sötét idiótának tűnik.idiótákból még nagyobbat lehet csinálni,ezért ugrik rájuk mindenki.

az elgépelés más tészta.

2015. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"4-es! Felpontoztam a válaszodat, de te viszont a Kínát kis betűvel írtad..."


Igaz, bocsánat! "Kínát" írtam, de "kínai" volt közben a fejemben. :))

2015. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azért ír így, mert amikor ékezeteket használt, az ilyen lett:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__allergiak__6552253-a..

2015. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!