Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják ezt így: ich...

Miért mondják ezt így: ich habe (vagy hab') dich lieb?

Figyelt kérdés
elég régóta tanulok németül, de ezt a fordulatot csak nem régen fedeztem fel és nem igazán értem.ez tul.képpen azt jelenti németül h.szeretlek tehát jelentése az mint ennek:\'ich liebe dich\'.de hogy kerül oda a \'habe\' és miért \'lieb\'?azt tudom h.jelen idő és h.informális stílus /pl.chatnyelvben/ de mi a magyarázata?
2008. aug. 26. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

ha majd tanulod még egy kicsit, akkor észre fogod venni, hogy a német sokkal kifejezőbb, mint a magyar. Már csak azért is, mert kb. 3-4szeres a szókincse, tehát eleve árnyaltabban tud fogalmazni.


ez csak egy tipp, de szerintem az "Ich habe dich gern"-ből alakult ki. Annál kicsit erősebb.

valójában a "gern haben" a kedvel, a "lieb haben" az szeret (szeretem ez az embert, mert olyan jó fej), a "lieben" pedig a szerelmes vagyok belé, imádom.


Ettöl független szerelmesek is mondják egymásnak, hogy hab' dich lieb, de az olyan, mint amikor a telefonban azt modjuk a kedvesünknek, hogy "szeretlek(, szia)"


egy tipp:

dobd ki a szótáraidat, a magyar-német, német-magyar szótárak szarok. Főképpen a magyar-német. Vegyél egy WAHRIG-ot, ami tulajdonképpen egy értelmező szótár. Sokkal gyorsabban tanulsz, ha egy ismeretlen szót ebben nézel meg, mert akkor a magyarázatot is meg kell értened. Sokszor (főleg az elején) a magyarázatot is ki kell majd szótárazni ugyaninnen, ami elsőre idegesítő, de hidd el, hogy hatalmas lendületet fog adni...

2008. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! nagyon jó,tartalmas válasz volt:-)tényleg van hova fejlődni:-)
2008. aug. 26. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy német pasim. Az ich liebe dich előtt pár hónapig ezt mondta: ich hab dich lieb. Elmagyarázta hogy ez a kedvellek és a szeretlek közötti fokozat, olyan nagyon-nagyon kedvellek, de ezt nekünk nehéz megérteni mert erre az érzésre nincs konkrét kifejezésünk úgy, mint nekik.
2008. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez is érdekes, köszi.-)
2008. aug. 26. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Az ich ahb dich lieb -et például az anyuka is mondja a gyereknek, de a szerelmesek is egymásnak. Mi is ezt mondjuk egymásnak a párommal, mert egyszerűen szebb, szebben hangzik, mint az ich liebe dich, az olyan... hmmm... nem szép. Igaziból csak hangzásában van különbség. De még nagyon sok ilkyennel fogsz találkozni a németben.

Az meg nem igaz, hogy a német kifejezőbb! A magyar sokkal árnyaltabban tud fogalmazni. Esetleg a bajor az, ami megközelíti vagy hasonló az árnyalatokban, de a Hochdeutschal soha de mégcsak a közelébe sem kerülsz a magyar nyelv szépségéhez...

2008. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a utolsó válasozolónak is,sokat tanultam ebből is:-)sokan nem szeretik a németet,(csúnya nyelvnek tartják)de nekem annál jobban tetszik, minél többet tudok meg róla:-)
2008. szept. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!