Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a francia,...

Mi a különbség a francia, olasz, spanyol és a portugál nyelvek között nagy általánosságban? Megértik-e egymást a fenti nyelveken beszélő anyanyelvűek?

Figyelt kérdés

2015. okt. 19. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
A leglényegesebb különbség az, hogy ezek különálló nyelvek. Nagyjából annyira értik meg egymást, mint te egy törököt, finnt, esetleg japánt.
2015. okt. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Egy spanyol és egy portugál megértheti egymást kisebb akadályokkal. Elsősorban írásban látványos a két nyelv közti hasonlóság. (A francia és olasz nyelvek esetében nem tudom mi a helyzet.)
2015. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol és az olasz anyanyelvűek is nagyjából megérthetik egymást, ha nem is tökéletesen. Én olaszul tudok valamennyire, spanyolul nem, de Mexikóban viszonylag sokat megértettem abból, amit spanyolul beszéltek előttem.
2015. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Spanyol, Portugál, Olasz ezek újlatin nyelvek. Hellyel közzel megért(hetik) egymást.
2015. okt. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én 4 éve tanulok spanyolul, és ennyi idő után nagyon sokat megértek a portugálból is, úgyhogy szerintem egy spanyolul és egy portugálul beszélő ember simán megérti egymást. :)
2015. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Négy éve? Az már milyen szint? Milyen intenzíven?
2015. okt. 30. 17:59
 7/7 anonim válasza:
Januárban, vagy márciusban csinálom meg a középszintű nyelvvizsgát , év végén pedig egy emelt érettségit. Sulis keretek között. :) Két évig heti 3 , tavaly 6 , idén pedig 7 órában.
2015. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!