Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolországban valóban...

Spanyolországban valóban ennyire kevesen beszélnek angolul?

Figyelt kérdés

[link]

A lista szerint a 47 milliós spanyol lakosságból mindössze 10 millióan beszélnek angolul, ami a teljes népesség 22%-a. Persze a lista szerint Magyarországon ennél még kevesebben (20%), de ez most mindegy.

Határátkelőn olvastam egy cikket egy Spanyolországban élő magyar nőtől, mely még a válság idején íródott. Szerinte akinek igazán keresett foglalkozása (pl. mérnök, informatikus) van vagy az átlagosnál több nyelvet beszél, annak akkor is volt esélye munkát találni kint.

Én elég jól beszélek olaszul, franciául, angolul, németül, egy ideje pedig portugálul tanulok, ezért arra gondoltam, hogy kimennék oda recepciósnak. Elvégre is, ha kevesen beszélnek angolul Spanyolországban, akkor gondolom nagy igény van az ilyesmire, hiszen a világ egyik leglátogatottabb idegenforgalmi célpontjáról van szó! Vagy nem így van? Kint élők esetleg?



2015. nov. 16. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én jelenleg Tenerifén, Santa Cruz-ban lakom. Itt valóban nagyon kevesen beszélnek angolul, aki beszél is az nagyon alap szinten. A sziget déli részén már más a helyzet, ott sokkal több a turista és több külföldi lakik, tehát ott kicsit többen beszélnek angolul. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, spanyol nyelvi környezetben biztosan hamar megtanulnál spanyolul is, úgy pedig már bármilyen állásra jelentkezhetsz.
2015. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valoban igy van. Spnnyol kettannyelvu gimibe jarok,es hosszu evek ota nem volt olyan lektor a suliban,aki tudott volna angolul. Mondtak is.hogy nem beszelik sokan a nyelvet.
2015. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is spanyol kéttannyelvűbe jártam, és szintén ezt tapasztaltam. A lektorok csak spanyolul tudtak beszélni, pedig (már aki) intelligens emberek voltak, akik a legjobb egyetemekre jártak anno (pl. Complutense). Dolgoztam kinn egy ideig tengerparti szállodában, a 4 recepciósunk közül csak egy beszélt angolul, a szomszéd szállodák recepciósai egyáltalán nem, pedig szinte csak külföldi vendégek voltak mindenütt.
2015. dec. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért spanyolul sem árt tudni, ha recepciósnak mennél ;)


Egyébként igen, szerintem még a magyarországinál is rossz itt a helyzet (jelenleg Baszkföldön élek, bár egy Budapestnél jóval kisebb városban, szóval nem reprezentatív (bár viszont elég turistás hely)). A harminc alattiak azért általában elfogadható szinten vannak, negyven felett viszont elvétve találni olyat, aki nomálisan beszélne angolul. Még aki tud is valamennyire, az se nagyon vallja be/meri használni. És ez nem csak a képzetlenebb rétegre vonatkozik, hanem egyetemi professzorokra (!) ugyanúgy igaz, hogy használhatóan nem, vagy csakis írásban tudnak angolul kommunikálni.

2016. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!