Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igazából mi az írástudatlanság...

Igazából mi az írástudatlanság? Aki pl. arabul vagy oroszul vagy görögül írástudó, és latin betűs nyelveken pedig nem, az mondjuk németül vagy franciául írástudatlan-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Csak, hogy a migránsok hogyan analfabéták; a saját nyelvükön, vagy latin betűseken?

2015. dec. 3. 05:07
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk, te is az egyik eset vagy, mert nem nézel utána

[link]

2015. dec. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Arra voltam kiváncsi, hogy mi lehet mások véleménye. Már akinek van; gondoltam inkább az fog válaszolni.


Talán rossz kategóriába tettem?

2015. dec. 3. 06:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Analfabéta: aki nem tanult meg olvasni és írni.

Az az írástudatlanság. Aki tud görögül, latinul, szanszkritul, tibetiül írni olvasni meg nem analfabéta, hanem valószínű nagyon nagy bölcs.

2015. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Írástudatlan az, aki egyáltalán nem tud írni-olvasni. Vagyis hiába teszel elé latin betűs szöveget, japán kanjikat, arab vagy héber írást, cirill betűs irományt, egyiket sem tudja elolvasni, mert neki mindegyik kriksz-kraksz. Ami eszébe jut, azt meg nem tudja leírni, írásmódtól függetlenül.

Ha egy migráns arabul tud írni-olvasni, akkor már nem analfabéta. Akkor sem, ha a latin betűkről azt sem tudja, eszik-e vagy isszák. Akkor analfabéta, ha még arabul sem tud írni-olvasni (és mellette értelemszerűen más írásmódokkal sem boldogul).

2015. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Téged se az eszedért szeretnek.

Nyilván a saját nyelvén nem tud írni-olvasni az analfabéta, te talán ismered a cirill betűket? Nem? Akkor írástudatlan vagy? (A kérdésből ítélve nem vagy elég idős ahhoz, hogy tanultál volna oroszt).

2015. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


A szemléltetést is az 1. és 5-ös által, hogy miért romlik a GYIK látogatottsága.(Ahogy mondják, nem tudom.)


Szerintem, a napi életben a két szót azonos jelentéssel használják. Ezért is érdekelt, hogy itt mi a vélemény.

2015. dec. 3. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem a kérdést. Eddig nincs arra kifejezés, hogy valaki az általa beszélt nyelvek közül nem mindegyiken tud írni-olvasni. Talán a félanalfabetizmus illene rá, de még azt is inkább arra használják, hogy valaki csak egy nagyon kicsit tud írni-olvasni az általa beszélt nyelveken.
2015. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az analfabéta sem írni, sem olvasni nem tanult meg. Semmilyen nyelven. Aki az anyanyelvén tud írni-olvasni, nem analfabéta. Az, hogy más nyelven nem beszél (ír), az egyáltalán nem analfabetizmus kérdése.

Személy szerint vannak olyan ismerőseim, akik pengék reál területen, azonban egy idegennyelv megtanulására nem vállalkoznának.

2015. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző előttiként ezt még azzal egészíteném ki, hogy részleges analfabetizmusnak lehet nevezni az állapotot, még akkor is, ha maga az egyén nem analfabéta.
2015. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz.
2015. dec. 4. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!