Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék végre rendesen...

Szeretnék végre rendesen megtanulni angolul, milyen tananyagot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Pozitív tapasztalatok érdekelnének; melyik az a könyv, amelynek segítségével hamar felhoztátok magatokat erős közép-, esetleg felsőfokra?


Az alap- és a középfok között lehetek valahol félúton. Nekem az a legfontosabb, hogy az olvasott szöveget könnyen és jól megértsem, az újságcikkeket mindenekelőtt.



2016. febr. 3. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvass könyveket. Én ezzel szedtem fel az angolt. Krimit, regényt ami izgalmas, de azért még nem túl bonyolult nyelvileg.


Ken Follett vagy Dan Brown, John Grisham írásai. Eleinte ronggyá forgatod a szótárt, de mivel a könyvek érdekesek és izgalmasak, nem érzed tehernek és idővel már élvezed is, és úgy olvasol, mintha magyarul tennéd. Már egyetlen regény átrágásával is hatalmasat lehet fejlődni.


Ne fordítsd a szöveget, "lásd" amit olvasol, mintha az anyanyelved lenne.

2016. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tankönyvből a legjobb szerintem a Headway. Szövegértéshez: ororo.tv, sorozatok angol felirattal, újságcikkekhez pedig a legjobb, ha olvasod a neten a bbc-t, cnn-t és szótárral fordítod, kiírod a szavakat, megtanulod.
2016. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kivittek külföldre és leültettek tárgyalásra egyedül úgy, hogy nem tudtam angolul. Első nap volt tolmács. Második nap már nem. Harmadik nap már makogtam valamit. Hazajöttem, utána folyamatosan kellett kommunikálnom külföldiekkel, ha tudtam, ha nem. Fél év múlva már folyékonyan ment az angol.


Tehát: hagyd a tankönyveket. Keress valami hobbit, és azzal kapcsolatosan egy oldalt, angol anyanyelvűekkel. Ott szerezz levelezőtársakat feltétlenül, hogy az élő nyelvi fordulatok Rád ragadjanak. Chatelj.


Keress egy sorozatot, amit szeretsz, nézd meg eredeti nyelven és angolul feliratozva kétszer, aztán harmadjára felirat nélkül. Kapcsold ki a magyar nyelvet, ne fordíts oda-vissza, teljesen igaza volt az előttem szólónak. Én animét fordítottam, mangákat még mindig angolul olvasok.


Foglalkozz vele minden nap. Ne ostromtanuló legyél heti egy vagy két alkalommal akár 3 órán át is, hanem minden nap kerülj kapcsolatba a nyelvvel, akár szórakozás formájában is. A BBC 6 minute Englisht én is javasolni tudom, főként ahol van szöveges átirat, de ezt le lehet tölteni ingyen mp3-ban, 6 perces hangfelvételek, menet közben is hallgatható.


Ami történik Veled, azt próbáld meg angolul megfogalmazni. Ahogy jössz-mész, beszélgess Magadban angolul, folytass le komplett párbeszédeket fejben.


Egyvalamivel nem árt óvatosan bánni: egy idő után az ember az Anyanyelvéből is csak azokat a szavakat használja, amiket le tud fordítani angolra, tehát beszűkül az anyanyelvi szókincs.

2016. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!